16 Mayıs 2021 Pazar 09:23
Zen Poliklinik 1 nolu alan
Zen Poliklinik 1 nolu alan

Miss France ikincisi, online antisemitizme uğradı

Miss France güzellik yarışmasının ikincisi April Benayoun, yarışmada bir jüriye babasının İsrailli olduğunu söyledikten sonra hakkında bir dizi antisemit tweet paylaşıldı.

Dünya 1619 görüntüleme
21 Aralık 2020 Pazartesi

Jerusalem Post gazetesine göre, April Benayoun yarışmadaki jüriye, “Birçok kökenim var: annem Sırp-Hırvat, babam İsrailli-İtalyan. Bu bana coğrafyaya ve diğer kültürlerin ayırt edilmesine karşı bir tutku verdi,” dedi.

April Benayoun’a karşı paylaşılan antisemit tweetlerden birinde "Hitler seni unuttu" yazısı göze çarptı. Vatandaşlıktan Sorumlu Devlet Bakanı Marlene Schaippa da dahil olmak üzere Fransa'nın önde gelen politikacıları olayı kınadılar. Schaippa paylaştığı tweette, "MissFrance2021, antisemitizmle ilgili bir yarışma değil. Kökenlerini açıkladıktan sonra eşi benzeri görülmemiş Yahudi karşıtı nefret söyleminin hedefi olan April Benayoun'a tam destek" mesajı verdi.

Irkçılığa ve antisemitizme karşı uluslararası bir dernek olan LICRA, cumartesi günü mesajları gönderen çok sayıda kişiye karşı yasal işlem başlattığını duyurdu. Fransa İçişleri Bakanı Gérald Darmanin, olayı “şok edici" olarak nitelendirdi.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ