6 Aralık 2021 Pazartesi 20:37

Dokunduğum Evren

Tuna SAYLAĞ Sanat 6557 görüntüleme
23 Aralık 2020 Çarşamba

Maria Kılıçlıoğlu Baraz’ın ‘Dokunduğum Evren’ başlıklı sergisi POM ART & DESIGN Levent Galeri’de, sanatseverlerin beğenisine açıldı. Sergi, modernist araç ve gereçleri  kullanmayan, fantastik öğelerle ilerleyerek geçmişten sadece teknik bilgiler kullanan, usla ve duyarlılıkla sürreal boyutları zorlayan sanatçının evrene dokunuşunu görmek isteyenler için çok iyi bir fırsat sunuyor. Eserlerinde, mitolojiyi de kullanmak suretiyle, sürrealist ve fantastik öğeler kullanan Baraz’ın yapıtları izleyiciyi düşlerin dünyasına çağırıyor. Sergide sanatçının heykellerinin yanı sıra, bugüne kadar görücüye hiç çıkmamış olan ikona tekniğiyle yapılmış yağlı boya tabloları da sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Yasemin Semercioğlu koordinatörlüğünde gerçekleşen sergiyi 6 Ocak 2021 tarihine kadar  ziyaret edebilirsiniz.

 

İş Sanat yeni yılı ünlü Tenor Murat Karahan ile kutluyor

İş Sanat’ın gelenekselleşen Yeni Yıl Konserinde Tenor Murat Karahan, özel hazırladığı programla yer alacak. Şef Erol Erdinç yönetimindeki Limak Filarmoni Orkestrası’nın ünlü tenora eşlik ettiği konserde ‘Nessun Dorma, Voce a notte, Canta pe me, Shape Of My Heart’, ‘Beni Yak Kendini Yak, Allı Turnam ve Nazende Sevgilim’ gibi sevilen eserler seslendirilecek. Seyircisiz olarak Bilkent Konser Salonunda kaydedilen konser, 31 Aralık akşamı 20.30’da yayımlanacak.

 

5. Roman Kahramanları İstanbul Edebiyat Festivali Devam Ediyor

21 Aralık’ta başlayan ve dünyanın roman kahramanlarına adanmış tek festivali olarak bilinen ‘5. Roman Kahramanları İstanbul Edebiyat Festivali’, 25 Aralık’a kadar devam edecek. Çevrimiçi gerçekleşen festival kapsamında, 13 üniversiteden akademisyen, yazar ve yönetmenlerle paneller, söyleşiler yer alıyor. Şehir ve Roman, Tanpınar’ın İstanbul’u, İstanbul’un Romanları, Sinemasal Şehirler, Romantik Şehirler, Romandaki Şehirler, Romanesk Şehirler, Roman Atlası başlıklı oturumların yanı sıra, ‘Ülkeler, Şehirler ve Edebiyat’ sunumlarında Danimarka, Fransa, Japonya ve Arap dünyasındaki edebiyat konu edilecek. Yüze yakın katılımcının olduğu programda ayrıca ‘Benim Roman Kahramanım’ temalı ve Don Kişot, Anna Karenina, Afrikalı Leo, Cesur Yeni Dünya’dan Bernard Marx, Genç Werther, Dorian Gray, Elizabeth Bennet, Meral, Beyaz Geceler’den Nastenka ile Hayalperest ve Kara Kitap’tan Galip’in konu edildiği 13 kısa film de gösterime sunulacak.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel