13 Nisan 2021 Salı 18:37
Beymen 5-20Nisan
Beymen 5-20Nisan

Gal Gadot: ´´Kleopatra Makendonyalıydı´´

Gal Gadot, yaklaşan bir filmde Kleopatra´yı canlandırarak Mısır tarihini temize çıkardığı iddialarına karşı çıkıyor.

Dünya 2699 görüntüleme
24 Aralık 2020 Perşembe

İsrailli aktris BBC Arapça'ya verdiği röportajda "Öncelikle gerçeklere karşı dürüst olmak istiyorsanız, Kleopatra Makedonyalıydı. Kleopatra'yı oynayabilecek Makedon bir oyuncu arıyorduk. Fakat yoktu. Ben de Kleopatra konusunda çok tutkuluydum" dedi.

Proje ekim ayında duyurulduktan sonra, eleştirmenler sosyal medyada karakterin bir Arap aktris tarafından canlandırılması gerektiğini iddia etti. Kleopatra, ülkeyi MÖ 305'ten itibaren yöneten Ptolemaios Mısır Krallığı'nın son hükümdarıydı. Ancak Kleopatra, Makedon Yunan generali Ptolemy I Soter'in soyundan geliyordu.

Gadot'a, anavatanı İsrail ile Arap olan komşuları arasında barış olasılığı görüp görmediği soruldu. Gadot, ‘‘Umarım olur, ama henüz değil’’ cevabını verdi. "Günün sonunda insanların insan olduğunu ve basit hayatlarını en güvenli şekilde yaşamak istediklerini düşünüyorum. Masalarına yemek koymak istiyorlar, çocuklarının okula gidebilmelerini, eğitim almalarını ve hayatlarına devam ettirmelerini istiyorlar. Diplomasiye çok inanıyorum ve bizi barışa götürecek iki cesur liderimizin olduğunu düşünüyorum’’ ifadelerine yer verdi.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ