13 Nisan 2021 Salı 18:30
Beymen 5-20Nisan
Beymen 5-20Nisan

İsrail´de Türk dizilerinin çok sevildiğini biliyor muydunuz?

İsraillilerin Türk dizilerini çok sevdiğini ve İsrail´de çok izlenen televizyon programlarının en üst sıralarında yer aldığını biliyor muydunuz?

Dünya 2730 görüntüleme
28 Aralık 2020 Pazartesi

İsrail Büyükelçiliğinin resmi hesabı olan İsrail Türkiye’de hesabının Twitter’da paylaştığı videoda, İsrail vatandaşlarıyla Türk dizileri ile ilgili sorular soruldu. İsrail vatandaşlarının en çok sevdikleri Türk dizisi ‘Bir Zamanlar Çukurova’. En sevdikleri Türk oyuncu Hercai dizisinden Akın Akınözü oldu. Dizilerden Türkçe sözcükler öğrenen İsrailliler, ‘‘Bayram, hoş geldin, iyi ki varsın, Allah razı olsun, tamam, afiyet olsun, anne, baba, sabah sabah, Allah Allah’’ gibi kelimeleri ve ikilemeler öğrenmişler.

Türk kültürü hakkındaki fikirleri sorulan İsrailliler, İbrahim Tatlıses, Orhan Gencebay, Ajda Pekkan şarkılarıyla büyüdüklerini, Türk kültürünün ve geleneklerinin büyüleyici ve çok güzel olduğunu belirtiyor. Ayrıca Türk yemeklerini de çok sevdiklerini aktaran İsrailliler bir gün mutlaka Türkiye’ye gitmek istediklerini de ekliyor. Türk dizilerinin seyircileri, özellikle dizilerde gördükleri yerleri, boğazı, Ayasofya’yı ve Taksim’i görmek istiyorlar. En çok gittikleri şehirler ise; İstanbul, Antalya, Ankara, Marmaris, Trabzon, İzmir, Bodrum ve Kapadokya. Türk dizileri, yemekleri, şarkıları ve internetteki hayran grupları üyelikleri sayesinde başka ülkeden hiç tanımadıkları insanlarla tanışma imkânı buldular. Karakterlerinin, sıcakkanlılıklarının, mizaçlarının ve duygusallıklarının Türklerle çok benzer olduğunu düşünen İsrailliler, Türkleri İsrail’e davet ediyorlar. Bu sayede harika bir Ortadoğu oluşacağını düşünüyorlar.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ