28 Şubat 2021 Pazar 19:56
vakko
vakko

GKD´de etkinlikler hız kesmeden devam ediyor

Toplum 2915 görüntüleme
30 Aralık 2020 Çarşamba

Vivet Yohay

Yeni takvim yılı kapımızda. Güzel dileklerle karşılayacağımız 2021 yılının herkese sağlık, mutluluk, sevgi getirmesini ve aile birlikteliğinin hep daim olmasını dilerken en çok özlediğimizin sevdiklerimize sarılmak olduğunu biliyoruz. Aralık ayında kutladığımız mucizeler ve ışıklar bayramımız Hanuka haftasında yapılan tüm etkinlikler ile inançlarımız katlandı, pekişti. Day Care Göztepe gönüllüleri bayramın ilk gününde Göztepe Kültür Derneği çalışanları ve gönüllüleri ile birlikte Day Care mensuplarına sembolik birer hediyeyi ulaştırdılar.

16 Aralık akşamı hanukiya’nın yedinci mumunu cemaatimizle birlikte yakmak üzere GKD bir Zoom etkinliği hazırladı. Katılımcı aileler ve düzenleyenler ekran başında oldukça heyecanlıydı. Betsi Bahar’ın moderatörlüğünü yaptığı programda Rav İzak Peres ve ailesi ile yakılan mumlar, okunan dualarla evlerimiz daha da aydınlandı. Hanuka Bayramı sürprizi olan hediyelerin çekilişini yapmak için konuklarımız; Gençlik Başkanı Rakel Haleva, Aksel Bonfil, Yosi Mizrahi, Cenk ve Lizet Rofe programa dokunuşlarıyla lezzet kattılar. Rakel Haleva, gençlerin her hafta online buluşmalarına devam ettiklerini ve Hanuka faaliyetlerini de bu platformda gerçekleştirdiklerini belirtti. Gençlerin bayram için dijital ortamda hazırladıkları oyunla çok eğlendiklerini de ekledi.

26 Aralık gecesi moderatörlüğünü Nedim B.Eskinazi’nin üstlendiği oldukça güncel bir Zoom etkinliği yapıldı. Göztepe Kültür Derneği kökenli, Illinois Eyalet Üniversitesi Politika ve Yönetim Bölümünden Doç. Dr. Yusuf Sarfati ile ABD başkanlık seçimleri üzerine gerçekleştirilen söyleşi, yurt içi ve yurt dışından yoğun katılımla izlendi. Konuğumuz, merak edilen her soruya bilgileriyle ışık tutup bizleri aydınlattı.

Zoom etkinliklerini Facebook GKD etkinlikleri sayfasından izlemek mümkün.


Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU