6 Aralık 2021 Pazartesi 21:13

Zaman Tüneli

Tuna SAYLAĞ Sanat 6081 görüntüleme
30 Aralık 2020 Çarşamba

Uğural Gafuroğlu’nun camaltı tekniğiyle yaptığı otuz yapıtın sergilendiği ‘Zaman Tüneli’ sergisi, 15 Ocak tarihine kadar Nişantaşı Galeri Selvin’de gezilebilir. 1986’den beri tuval, ahşap, çakıl taşı, kayrak taşı, cam kütle gibi çeşitli malzemeler üzerine resim yapan sanatçı, son 15 yıldır da camaltı tekniğiyle resim yapıyor. Gafuroğlu eserleriyle ziyaretçileri renkli ve zengin bir hikâye dünyasına davet ediyor.

Lara Kamhi’nin yönettiği kliplere iki ödül

Çağdaş sanatçı ve yönetmen Lara Kamhi’nin yönetmenliğini üstlendiği ‘Tutsak’ ve ‘Senden Korktum Ben’ klipleri, Varşova ve Chicago’da düzenlenen film festivallerinden ödüllerle döndü. Kamhi, ‘Tutsak’ ile Doğu Avrupa Uluslararası Film Festivali 2020’de prodüksiyon tasarımcısı olarak ‘En İyi Görsel Efekt ve Tasarım’ Ödülünü kazanırken; ‘Senden Korktum Ben’ klibi de Blow-Up Film Festivalinde ‘En İyi Müzik Videosu’ kategorisinde ikinci seçildi.

Herkesin Bir Hikayesi Vardır

2020 ‘Everest İlk Roman Ödülü’nü kazanan ‘Herkesin Bir Hikâyesi Vardır’ adlı romanda olaylar, 1980 yılı mayıs ayının üç gününde geçmesine karşın 80’li yılların panoraması, tüm siyah beyaz renkleriyle ve karmaşasıyla gözler önüne seriliyor. İrfan Saruhan, İstanbul genelevi ile Sinop Kapalı Cezaevinde özgürlükleri kısıtlanmış insanları anlatırken, hikâyelerini de bir kesişme noktasına doğru, tempoyu artırarak yaklaştırıyor.

Arter’in çevrimiçi rehberli turları yeni yılda da devam ediyor

Arter’in sergi rehberleri, farklı temalar etrafında bir araya getirdikleri eser seçkilerini, internet üzerinden her hafta katılımcıların yorumuna açıyor. Ücretsiz olarak düzenlenen çevrimiçi rehberli turlar, 4, 11, 18 ve 25 Ocak Pazartesi günleri 19.00 – 20.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Diyalog ve tartışmaya daha fazla zaman tanımak amacıyla sınırlı sayıda katılımcıyla düzenlenen çevrimiçi turlara katılmak için etkinlik tarihinden önce turlar@arter.org.tr adresine yazarak kayıt yaptırmak gerekiyor.

Kerem Görsev Trio’dan Yılbaşı Konseri

Saint Benoît Lisesi Siluet Salonu, çevrim içi konser serisinde, yeni yılda Kerem Görsev Trio’yu ağırlayacak. 1 Ocak tarihinde saat 15.00’de çevrim içi yayınlanacak konserde, piyanoda Kerem Görsev, kontrbasta Volkan Hürsever ve davulda Ferit Odman, Görsev’in ilk albümünden son albümü Perfect Balance’a kadar olan bestelerinden seçmeler seslendirecekler. Konser ücretsiz ve rezervasyonludur. Konser rezervasyonu yaptırmak isteyen müzikseverler sb.k12.tr adresini ziyaret edebilirler.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel