1 Mart 2021 Pazartesi 04:05
vakko
vakko

İskoçya´da derbi maçı yenilgisinin ardından İsrailli futbolcu Bitton´a ´Pis Yahudi´ tepkisi

Celtic Futbol Kulübü´nün İsrailli orta saha oyuncusu Nir Bitton, kulübün ezeli rakibi Rangers´a yenilmesinin ardından taraftarların şiddetli antisemit tacizine maruz kaldı.

Dünya 1389 görüntüleme
5 Ocak 2021 Salı

Bitton için, pazar günkü derbi karşılaşmasının ardından sosyal medya paylaşımlarında "Pis Yahudi" ve "Siyonist fare" ifadeleri kullanıldı. Bitton’un eşi Bar da nefret içerikli mesaj aldığını, kendisine, kocasına ve çocuklarına yönelik mesajların geldiğini belirtti. Örnek olarak asılmaları için çağrıda bulunan bir mesajın ekran görüntüsünü paylaştı. Mesaj şöyleydi: "Sen ve kocan sokağa asılmayı hak ediyorsunuz’’.

Kulüp daha önce benzer olaylar nedeniyle UEFA tarafından disiplin cezasına çarptırıldı. Taraftarlar, İsrail'e nefretlerinin bir işareti olarak maçlarda düzenli olarak Filistin bayrakları sallıyordu. Polis ayrıca Ağustos 2016'da başka bir Celtic taraftarının Bitton için gazlanmasının "çok iyi" olacağını söylemesinin ardından soruşturma başlatmıştı.

Bitton, Instagram'daki yorumlara karşı verdiği tepkide kendisini çocukların öldürülmesini desteklemekle suçladıklarını belirtti. "Şakalaşmaya hazırım ama eşimin Instagram hesabına mesaj attığınızda değil. Bir baba olarak, çocukların veya herhangi bir insanın ölümünü desteklediğimi sanıyorsanız, o zaman aptallardan başka bir şey değilsiniz’’ ifadelerini kullandı.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU