25 Temmuz 2021 Pazar 19:28
Radisson

Netanyahu´dan Suudi Arabistan iması

Dünya 772 görüntüleme
6 Ocak 2021 Çarşamba

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, cumartesi gecesi düzenlenen dışarıya kapalı Likud toplantısında Suudi Arabistan ziyaretine gönderme yaparak ilk defa bu ziyaretini teyit etmiş oldu.

Netanyahu, Suudi Veliaht Prensi Muhammed Bin Salman (MBS) ile geçtiğimiz ay Suudi şehri Neom’da görüştü. İsrailli kaynaklar ziyareti doğruladı, ancak resmi bir açıklama yapılmadı. Suudi Dışişleri Bakanlığı toplantının detayları ile ilgili çıkan haberleri yalanladı ancak Netanyahu ile MBS’nin görüştüğünü yalanlamadı.

Netanyahu kendisine Likud müsteşarlık toplantısında İsrail’in Irak’taki özerk Kürt bölgesi ile ilişkileri normalleştirip normalleştirmeyeceğine ilişkin soruya, “Diğer Arap ülkelerini yakın zaman önce ziyaret ettim ve Birleşik Arap Emirlikleri ile ilgili önceden bir şey söyleyemediğim gibi bunu da şimdi söyleyemem” diye cevap verdi.

Suudi Arabistan ziyaretinin dışında, Netanyahu’nun diğer Arap ülkelerine ziyaretleri de kamuya açıklanmadı. Başbakan 2020’de İsrail’le barış yaptıktan sonra Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn’i ziyaret etmeyi ümit ediyordu, ancak bu ziyaretler henüz gerçekleşmedi. 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel