15 Haziran 2021 Salı 16:00
Mett Hotel
Mett Hotel

ABD Kongre Binasına saldıran protestocular arasında neo-Naziler de vardı

Çarşamba günü Washington DC´deki Kongre Binasına baskın düzenleyen protestocular arasında bazı neo-Naziler de vardı. Bunlardan biri “Kamp Auschwitz” tişörtü giyiyordu.

Dünya 1442 görüntüleme
7 Ocak 2021 Perşembe

Kimliği belirsiz adam, üzerinde Nazilerin II. Dünya Savaşındaki en büyük ölüm kamplarından birinin adı yazılı tişört ile binada göründü.

Forward gazetesinin bildirdiğine göre, tişörtün üzerinde bir kafatası, kemikler ve "Çalışmak özgürlük getirir" yazısı yer alıyor. Yani Alman işgali altındaki Polonya'daki kampın kapısının üzerinde asılı olan Almanca "arbeit macht frei" yazısı. Görüntü, çarşamba günü sosyal medyada viral oldu ve Twitter kullanıcılarının öfkesine yol açtı.

Tarihçi Michael Beschloss, Twitter'da "Bugün Kongre Binasını işgal eden protestocular arasında, üzerinde ‘Camp Auschwitz’ yazan bir tişört giyen bir adam vardı" dedi.

Başka bir Twitter kullanıcısı görüntüye öfkesini dile getirdi. "Büyük büyükbabam II. Dünya Savaşında savaştı ve eğer gerekirse ikinci kez Nazilere karşı çıkmak için hemen şimdi memnuniyetle askerliğe kaydolurum" diye yazdı.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental