29 Ocak 2022 Cumartesi 02:17
DELFIN DEKORASYON
DELFIN DEKORASYON

Amerikan-Yahudi kuruluşlardan Kongre Binasında yaşanan olaylara tepki

AIPAC, ADL ve American Jewish Commitee tepkilerini sosyal medyadan paylaştı.

Dünya 1656 görüntüleme
7 Ocak 2021 Perşembe

ABD ile İsrail Devleti ilişkilerini düzenleyen, iki ülke arasındaki ticaret ilişkilerinin derinleştirilmesine, ortak askeri programların gerçekleştirilmesinde önemli etkiye sahip Amerikan İsrail Kamu İşleri Komitesi (AIPAC), Twitter’dan yaptığı paylaşımda, ‘‘AIPAC olarak Amerikalı kardeşlerimizin Kongre Binası'ndaki saldırıya duydukları öfkeyi paylaşıyor ve demokratik değerlerimize ve sürecimize yönelik saldırıları kınıyoruz. Bu şiddet ve Başkan Trump'ın kışkırtması çirkin ve sona ermeli’’ dedi.

1913 yılında B'nai B'rith örgütü tarafından ABD'de kurulan İftira ve Karalama ile Mücadele Birliği (ADL) ise şu paylaşımı yaptı: ‘‘Kesinlikle aşağılık. Protestoculardan biri İsrailli bir gazeteciyi acımasız şekilde antisemitizmle taciz etti. Kongre Binasında aşırılık yanlılarının gördüğümüz taciz ne yazık ki şok edici değil.’’

1906 yılında ABD'de kurulan, Amerikan Yahudi kuruluşlarını yükseltmeyi ve bütün dünyadaki Yahudilerin haklarını savunmayı amaçlayan American Jewish Commitee (AJC) ise, ‘‘Protestocular artık durmalı. Barışçıl protestoları destekliyoruz, ancak Kongre salonlarına ve Kongre Binasına saldırmak kabul edilemez. Bu eylemleri kınıyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental