29 Ocak 2022 Cumartesi 11:07
DELFIN DEKORASYON
DELFIN DEKORASYON

Biden: ´´Kongre Binası yağmacıları, yargılanması gereken haydutlar, isyancılar ve Yahudi düşmanlarıdır´´

Cuma günü bir gazetecinin Biden´a yönelttiği Kongre Binasında yaşanan olayların yargıya taşınıp taşınmayacağı ile ilgili soruya Biden "Evet´´ cevabını verdi. Biden, "Onlara bir grup haydut, isyancı, antisemit muamelesi yapılmalıdır" dedi.

Dünya 2225 görüntüleme
11 Ocak 2021 Pazartesi

Wilmington, Delaware'de Bakanlar Kurulu'nun ekonomi pozisyonlarına seçilen isimlerin açıklandığı etkinlikte konuşan Biden, Kongre Binası ayaklanması görüntülerinde yer alan bir tişört üzerindeki slogandan alıntı yaptı ve "Altı milyon yeterli değil mi, hadi ama ya!’’ ifadelerini kullandı. Biden’ın atıfta bulunduğu ırkçı grupların kullandığı ‘‘Six Million wasn’t enough / Altı Milyon Yeterli Değil" sloganıydı.

Kongre Binasındaki olaylarda Yahudi düşmanlığını ve ırkçılığı sembolize eden sloganlar dikkat çekti. Ancak Biden'ın atıfta bulunduğu tişörtün görüldüğü fotoğraf sosyal medyada yanlış bir şekilde ayaklanmayla özdeşleştirildi. Tişörtlü fotoğraf aslında aşırı sağcıların bir eyleminde çekilmişti.

Cuma günü gazetecilerin sorularını yanıtlayan Biden, yağmacıların yargılanması gerektiğine inandığını fakat suçlamaları Adalet Bakanlığı'nın takdirine bırakacağını belirtti.

Biden ayrıca, Trump'ın protestocuları Kongre Binasında yürümeye teşvik ettiği çarşamba günkü konuşması için soruşturma yapılması gerektiğini öne sürdü.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental