28 Şubat 2021 Pazar 18:28
vakko
vakko

Or Yom´da hayat devam ediyor

Bünyesindeki pansiyonerleri korumak amacıyla on aydır büyük çaba sarf eden Or Yom´da hayat eskiye oranla oldukça farklı olarak devam ediyor.

Toplum 885 görüntüleme
13 Ocak 2021 Çarşamba

Yönetim kurulu üyesi ve gönüllü çalışanlardan Selda Seneor, kurum içinde son günlerde yaşananları Şalom için şöyle özetledi:

“Malum şartlar sebebi ile Or Yom’da gönüllüler hâlâ kuruma giremiyorlar ancak telefon ve görüntülü aramalarla pansiyonerlerle iletişimi sürdürerek hasret gidermekteler. Bu durumda kurum pansiyonerlerini neşelendirmek, kaliteli ve eğlenceli vakit geçirebilmelerini sağlamak da multidisipliner profesyonellerimizin özverisiyle gerçekleşiyor. Dart, masa tenisi, jenga, film izleme, langırt, kovaya top atma gibi birçok farklı eğlenceli ve hareketli faaliyet, kontrollü bir şekilde, kurum içinde birkaç farklı alanda yaptırılırken, aileleriyle veya yakınlarıyla görüşmek isteyen pansiyonerlere de gereken teknolojik destek verilerek Zoom üzerinden istedikleri kişilerle iletişim halinde olmaları sağlanıyor.

Uzun bir aradan sonra yeni yıl öncesi üst düzeyde tedbirler ile pansiyonerler yakınlarıyla buluştu ve çok mutlu oldular.

Yad Matan Baseter organizasyonunun moderatörlüğünde toplum hanımlarımız el ele verip kendi el emekleri ile yaptıkları battaniyeleri Or Yom kurumuna hediye ettiler. Yılbaşı hediyesi olarak dağıtılan hediyeler sayesinde pansiyonerlerin yüzünde gülücükler oluştu. Sevgi paylaştıkça artıyor ve önünde kimse duramıyor. Başta Yad organizasyonu ve emek veren her bir birey sayesinde toplumumuzun bir kere daha kocaman bir aile olduğu ispatlanmış oldu. Yeni yılda tüm kötülüklerin bittiği, birlikteliğin gücünü güzellikler için kullanacağımız, iyiliklerle dolu bir dünyada olmak dilekleriyle.”

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU