1 Mart 2021 Pazartesi 04:54
vakko
vakko

Alef´te online programlar hız kesmiyor

Alef´te Zoom üzerinden gerçekleşen etkinlikler, farklı sektörlerden, değişik konuklarla hem eğlendiren hem de bilgilendiren sohbetler, pandemi günlerinde hepimize bir rahat nefes, bir mola oluyor.

Toplum 790 görüntüleme
13 Ocak 2021 Çarşamba

Lisya Esentürk Bahar

Alef’te çıtayı her Zoom konuşması ile daha yükseğe taşıyabilmek için çalışan koca bir ekip var. İlgi alanlarına göre belirlenen, donanımlı yönetim kurulu üyelerimizden seçilen moderatörlerimiz de harika iş çıkartıyor. İzleyicilerimizin her seans ile artması da ayrıca büyük bir motivasyon kaynağı oluyor.

Pandemi dolayısıyla uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasıyla, evlerimizde daha fazla vakit geçiriyoruz. Her geçen gün seyahat etmeyi daha da çok özler olduk, ama bu bizleri engellemiyor tam tersine yeni şeyler denememiz için fırsat yaratıyor.

Online seyahatlerle geziyoruz

Bu amaçla yeni yöntemler keşfediyoruz. Alef olarak yenilikleri takip ediyoruz, sanal turlar bu yeniliklerden sadece biri. Gerçekten gezemesek bile, birçok meziyeti olan profesyonel tur rehberi Mois Gabay ile yaptığımız sanal Fas Turu, pandeminin biteceği günlerde hepimize birlikte yapabileceğimiz bir seyahat hayali kurdurdu. Sanki oradaymışız gibi renkli görüntüler ve örneklerle yapılan, Klara Arditi moderatörlüğündeki sunum oldukça etkileyiciydi.

 

2021 nasıl olacak?

Aynı zamanda kendisi de astrolog olan üyemiz Edith Camgözoğlu’nun moderatörlüğündeki, duayen Astrolog Meral Pala’nın sunumu kafalarımızdaki sorulara cevap bulmamıza yardımcı oldu. Acaba bizi neler bekliyor? 2021 yılı nasıl olacak? Burçların etki alanları, gezegenlerin sembolize ettikleri derken, 2020’nin sorunlu günlerini geride bıraktığımızın ve 2021 yılında, tedbiri elden bırakmadan biraz daha umutlu bakabileceğimizin sinyallerini aldık.

 

Başarı hikayesi

Tutku ile büyük aşkla çabalayan ve çalışanların başarıya mutlaka ulaştığının somut bir örneğini bu pazar konuğumuz sayesinde bir kez daha hatırlamış olduk. Mutfak Sanatları Akademisinin Kurucusu Mehmet Aksel’in yeme-içme sektöründeki başarı hikâyesinden çok şey öğrendik. Her zaman hayal ettiğimiz gibi sonuçlanmasa bile yaşanılan deneyimlerden ders almanın ve bunu gelecek nesillere tecrübe olarak aktarmanın da büyük bir eğitim süreci olduğunu hatırladık. Verilen pratik ve teorik eğitimlerden geçen mezunların, iyi hizmet veren kaliteli restoranlardaki dünya çapındaki başarılarını alkışladık.  Moderatörümüz Hayim Pinto’nun müthiş soruları ile çok akıcı bir sohbeti daha geride bıraktık.

Bu dönemde daha fazla ihtiyaç duyduğumuz, dinginlik hissine ulaşmamıza katkı sağlayabilecek aktivitemiz Teri ile mindfullness temelli yoga her hafta salı günleri devam ediyor. Teri Avadya aynı zamanda moderatörlük de yaparak, Zoom konuşmalarına başarı ile katkı sağlıyor.

Her hafta devam eden, Zoom etkinliklerimizi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. Sizlerden gelen önerileri de açığız, birlikte ve herkesin katılımı ile güçlenerek bu süreci bir adım ileriye taşıyabileceğimizden eminiz.

Çocuklar için planladığımız ara tatil faaliyetlerimiz de keyifli olacak, sürprizlerle karşınızda olacağız. 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU