6 Mayıs 2021 Perşembe 10:48
Zen Poliklinik 1 nolu alan
Zen Poliklinik 1 nolu alan

Eski bankacı Richard Sharp BBC´nin başkanı oluyor

BBC´nin açıklamasına göre Goldman Sachs´ın eski bankacısı Richard Sharp, Sir David Clementi´den sonra BBC´nin başkanı olacak.

Dünya 1043 görüntüleme
13 Ocak 2021 Çarşamba

İngiliz medya devi BBC’den yapılan açıklamaya göre, İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak’ın bir zamanlar patronu olan Richard Sharp, kurumun başkanlığını, şubat ayında görevinden ayrılacak olan Sir David’den devralacak.

Richard Sharp, Grimsdyke Lordu Sharp’ın (Eric Sharp) oğlu. Eric Sharp, 1980-1990 yılları arasında enerji şirketi Cable and Wireless’ın başkanı olarak verdiği hizmetlerden ötürü önce şövalyeliğe daha sonra da yaşam boyu Lordlar Kamarası üyeliğine getirilmişti.

Eric Sharp, 1950 yılında Marion Freedman ile evlenmiş, Westminster Sinagogu Cemaatinden olan çiftin Richard, Nicola ve Victoria adında üç çocuğu olmuştu. Nicola 1982’de hayatını kaybetti. Victoria, Dame Victoria Sharp olarak İngiltere ve Galler’de Yüksek Mahkemenin Queen’s Bench Bölümü başkanlığını yürütüyor.

Richard Sharp 1987 yılında Connecticut’ta Amerikalı Victoria ile evlendi. JP Morgan’da mesleğe başlayan ve daha sonra geleceğin Maliye Bakanı Rishi Sunak’ın da patronluğunu yaptığı Wall Street bankacılık devi Goldman Sachs’ta 20 yıldan fazla görev yapan Sharp, meslek hayatının büyük bölümünü bankacı olarak geçirdi.

BBC bu aralar, süregelen korona virüsü krizinin yanı sıra, eşit ücret, iş gücünde farklılık, 75 yaş üstü için ücretsiz TV lisansı ve Netflix gibi dijital yayın servisleri ile rekabet konularından dolayı zor zamanlar geçiriyor.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU