20 Ocak 2022 Perşembe 16:31
DELFIN DEKORASYON
DELFIN DEKORASYON

Microsoft Yahudi çalışanını işten çıkardı

Microsoft´un yazılım geliştirme sistemi GitHub, Kongre Binasında "Naziler" hakkında paylaşım yapan çalışanını kovdu.

Dünya 1882 görüntüleme
14 Ocak 2021 Perşembe

Business Insider'a göre, Yahudi çalışan 6 Ocak'ta iş mesajlaşma platformu Slack'teki Washington DC bölgesindeki meslektaşlarına attığı mesajda, güvende kalmaları gerektiğini, Nazilerin yaklaştığı belirtti.

Başka bir çalışan daha sonra açıklamayı eleştirerek bir iç tartışmaya yol açtı. Yahudi çalışan, Slack'te "Nazi" kelimesini kullandığı için aynı gün insan kaynakları tarafından kınandı. Business Insider'a göre, şirket iki gün sonra çalışanını "davranış kalıplarını" öne sürerek işten çıkardı.

Çalışan, taciz korkusundan dolayı kimliğinin gizli kalmasını istedi. Kongre ayaklanmasından bu yana geçen günlerde, Yahudi Telgraf Ajansı dahil bazı yayınlar, Capitol çetesindeki neo-Nazilerin ve diğer nefret gruplarının açık varlığını ve ondan önceki mitingleri belgeledi.

Yüzlerce GitHub çalışanı işten çıkarılan Yahudi çalışan için protesto yapıyor. GitHub CEO'su Nat Friedman, şirkete, çalışanın işten çıkarılmasıyla ilgili "kapsamlı bir soruşturmanın ardından yönetimin her türlü uygun önlemi alacağına" söz veren bir mesaj gönderdi.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental