16 Mayıs 2021 Pazar 09:29
Zen Poliklinik 1 nolu alan
Zen Poliklinik 1 nolu alan

Biden, Kristen Clarke´ı sivil haklar başkanlığına aday gösterdi

Hukuk Altında Sivil Haklar Avukatları Komitesi Başkanı Kristen Clarke, Harvard´da siyahi bir öğrenci grubuna başkanlık ettiği sırada Yahudi karşıtı bir yazarı Harvard´a davet etmenin hata olduğunu belirtti.

Dünya 1503 görüntüleme
15 Ocak 2021 Cuma

Biden pazartesi günü Clarke'ı sivil haklar başkanlığına aday olarak seçtiğini açıkladı. Bu da İftira ve İnkarla Mücadele Birliğinden (ADL) övgü topladı.

1994'te, Siyah Öğrenci Derneği'nin lideri olarak Clarke, "Yahudi Saldırısı" adlı kitabın yazarı Tony Martin'i konuşmaya davet etmiş ve daha sonra onu savunmuştu. O sırada kampüsteki Yahudiler davet karşısında dehşete düşmüşlerdi.

Clarke, Forward Gazetesine, "Onun gibi birini bir yere davet etmek, bir daha yapacağım bir şey değil," dedi.

Fox News Channel sunucusu Tucker Carlson, Harvard’da 1994’te yaşanan Yahudi karşıtı olayı ortaya çıkardı. Daha sonra, Clarke'ı destekleyen liberal Yahudi grupları, Clarke’ı öğrenciyken yaşadığı olaylarla damgalamaya çalışılmasına karşı çıktılar.

İlerici Yahudi siyasi örgütü Bend the Arc: Jewish Action perşembe günü Twitter’da yaptığı paylaşımda “Bu hafta, Kristen Clarke, Harvard'da öğrenciyken antisemit komplo teorilerini destekleyen bir profesöre destek vermesinin hata olduğunu kabul etti. Clarke, antisemitizmi tartışmasız bir şekilde kınıyor ve dini ayrımcılıkla mücadelede bu bağlılığa göre hareket ediyor’’ ifadelerini kullandı.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ