16 Nisan 2021 Cuma 05:09
Beymen 5-20Nisan
Beymen 5-20Nisan

Bernie Sanders´ın ünlü eldiveni yardım kampanyasına dönüştü

ABD Başkanı Joe Biden´ın yemin törenine yün eldivenleriyle katılarak gündem olan Yahudi asıllı Senatör Bernie Sanders, bu ilgiyi hayırlı bir işe dönüştürdü. Sanders törendeki fotoğrafının yer aldığı sweatshirtleri bir yardım kuruluşu için satışa çıkardı.

Dünya 1525 görüntüleme
26 Ocak 2021 Salı

Bernie Sanders’ın eldivenli fotoğrafı montajlanarak espri amacıyla çok değişik şekillerde internette kullanıldı. Sanders ise bu ilgiyi bir kampanyaya dönüştürdü ve üzerinde yemin töreninde çekilmiş fotoğrafının yer aldığı sweatshirtleri satışa sunarak, ihtiyacı olanlara yemek dağıtan ‘Meals on Wheels’ adlı yardım kuruluşuna para toplamaya başladı.

İnternette kısa sürede viral olan 79 yaşındaki Bernie Sanders’ın, kendi internet sitesinde 45 dolardan (333 lira) satışa sunulan sweatshirte yoğun talep olduğu belirtildi. Fotoğraftan ilham alan kurum ve kuruluşlar da hızla harekete geçti. Philadelphia'daki Ulusal Yahudi Tarihi Müzesi ve Jewish Currents dergisi Bernie kupaları satmaya başladı.

Konuyla ilgili NBC’de bir TV programına katılan Senatör Sanders, “O fotoğraf çekildiği sırada sadece orada oturup ısınmaya ve neler olup bittiğine dikkat etmeye çalışıyordum” dedi.

Yün eldivenleri Senatör Bernie Sanders’a hediye eden öğretmen Jen Ellis, sosyal medyada 6 bin sipariş aldığını, ancak bu tür eldivenleri artık satmadığını açıkladı. Ellis, Sanders’a 2016 yılında hediye ettiği, geri dönüştürülmüş plastik şişelerden üretilen yünden ve kazaklardan yaptığı eldivenin bu kadar önemli bir törende giyilmesinin kendisini şaşırttığını belirtti. Eskiden fuar ve kermes gibi yerlerde sattığı eldivenleri artık yapmadığını açıklayan öğretmen, Ama benzeri eldivenler yapan pek çok yerel üretici var, herkes onlara destek olabilir” dedi.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ