8 Mayıs 2021 Cumartesi 10:15
Zen Poliklinik 1 nolu alan
Zen Poliklinik 1 nolu alan

Nazi üniformalı cansız mankenle poz veren K-pop şarkıcısı özür diledi

Kpop grubu GFriend´in üyesi Sowon´un Nazi üniforması giyen bir cansız mankene sarılarak verdiği poz tepki çekti. Sowon, tepkilerin ardından fotoğrafı kaldırdı ve özür diledi.

Dünya 1397 görüntüleme
2 Şubat 2021 Salı

GFriend grubunun Yahudi bir hayranı, silinmiş fotoğraflarla ilgili görüşlerini ifade etmek için Twitter’da yaptığı paylaşımda, "Sowon için hayal kırıklığına uğradım ama fotoğrafları sildiğine sevindim. Naziler arkadaş değiller, sarılabileceğin ya da sevgiyle bakabileceğin kişiler değiller. Onlar katil, 6 milyon insanı öldürdüler’’ dedi. Hayran ayrıca diğer hayranları Sowon'a şu mesajı yazmaya teşvik etti: "Sowon lütfen, yalvarıyorum, bu resimler için resmi olarak özür dile. Yahudi hayranların var, seni seviyoruz ve bir cevaba ihtiyacımız var. Fotoğrafı silmek yeterli değil. Umarım anlarsın" diye yazdı.

Twitter’daki paylaşım 28 binden fazla kez retweetlendi. Hayranların Sowon'un özür dilemesini istemesi ve GFriend’in plak şirketi Source Music’e e-posta göndermesi tartışmalara yol açtı. Bazıları, pop yıldızının, Nazi üniforması giymiş mankenin temsil ettiği şeyden habersiz olabileceğini öne sürdü. Bazıları ise aynı fikirde değildi."1995 yılında doğan birinin, mankenin üstündeki üniformanın neyi simgelediğini bilmemesinin hiçbir mazereti yok’’ dedi.

Source Music tarafından yayınlanan açıklamada, "Çekimlerin yapıldığı gün, sorumlu departman mankenin kıyafetiyle ilgili bir sorun olduğunu anlamadı. Kamera arkası video ve fotoğraflarını yükleme sürecinde, iç denetim ve tartışmalardan geçtik, ancak tüm sorunlu kısımları bilmeden yükledik. Tarihsel gerçeklere ve sosyal meselelere dikkat etmediğimiz için özür dileriz. Sowon, resmin anlamını kendisi anladı, çok şaşırdı ve hemen resmi sildi. Bu tür resimleri yüklemekten kendini sorumlu hissettiğini ve çok üzüldüğünü belirtti.’’

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU