3 Aralık 2021 Cuma 19:15

TiyatrolarTV, Türkiye´nin ilk dijital tiyatro platformu

Tuna SAYLAĞ Sanat 3996 görüntüleme
3 Şubat 2021 Çarşamba

Türkiye’nin en kapsamlı ve en ciddi tiyatro web sitesi Tiyatrolar.com.tr, gösterimdeyken kaçırdığınız, fırsat bulup izleyemediğiniz, şehrinize gelmediği için ulaşamadığınız ya da tekrar izlemek istediğiniz oyunları, yeni projeleri TiyatrolarTV ile dijital çağa, arşiv niteliğindeki dijital platforma taşıyor.

Tiyatrolar.com.tr üyesi iseniz direkt web sitesinden, değilseniz bir üyelik formu doldurarak siteye ücretsiz abone oluyorsunuz. Sitenin arşivindeki bir oyunu cüzi bir bedel karşılığında kiraladığınız zaman oyunu 15 günlük süre içinde istediğiniz tarihte izleyebiliyorsunuz. Ancak izlemeye başladığınız andan itibaren 48 saat sonra kiralama süresi bitiyor.

Tiyatrolar.com.tr’nin giderek genişlemekte olan arşivinden hâlen izlenebilecek oyunların şunlar:

Altıdan Sonra Tiyatro: Nihayet Makamı, He Go, Filifu’nun İntikamı

BGST: Zabel, Artık Bir Davan Var

Seyyar Sahne: Trom

Fiziksel Tiyatro Araştırmaları: Şatonun Altında

Bam: Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin

Ne Evet Ne Hayır: Haha Tiyatro

Bakırköy Belediye Tiyatroları: Sherlock Hamid, Cıngıllı, Seni Seviyorum, Hizmetçiler.  

 

Nail Payza Resim Sergisi

Nail Payza, yağlıboya ve özgün baskı resimleri ile ölümünün 25. yılında, 21 Şubat’a dek Galeri Selvin Nişantaşı’nda sanatseverlerle buluşacak. Payza, temel sanat bilgilerini Abidin Elderoğlu ve Arif Kaptan atölyelerinde aldı ve yağlıboya resmin yanında, özellikle 1980’li yılların sonuna doğru, özgün baskı resme yöneldi. İlk kişisel sergisini 1953’te açan Payza, daha sonra yerleştiği ABD ve Kanada’da sergiler yaptı. 1974’te Türkiye’ye dönerek asıl mesleği olan biyokimya ile uğraştı, 1988’de Sanat Kurumu Ödülünü kazandı.

 

‘100 Yıl Beuys’ Seminer Dizisi Akbank Sanat’ta başlıyor

Akbank Sanat, kültür sanat etkinliklerini sosyal medya kanallarından sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Akbank Sanat, II. Dünya Savaşı’ndan sonra sanatı derinden etkileyen sanatçı Joseph Beuys’un 100. yaşı anısına; Prof. Dr. Marcus Graf’ın moderasyonuyla farklı alanlardan gelen uzmanların katıldığı bir seminer dizisi gerçekleştirecek. Söyleşiler Akbank Sanat’ın Youtube kanalında ocak – ekim ayları boyunca yayınlanacak.

 

Kuraklığın Ayak Sesleri

Kuraklığın Ayak Sesleri’ sergisi, Trump Art Gallery’de sanatseverlerle buluşuyor.

Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışmasının arşivinden derlenen ve Endonezya’dan İran’a, Brezilya’dan Belçika’ya kadar dünyanın dört bir yanından derlenen eserlerden oluşan bu özel sergi, küresel iklim değişikliği ve azalan su kaynaklarıyla birlikte gelen kuraklık ve susuzluk krizinin gelecekteki en önemli sorunlardan biri olduğunun altını çiziyor.

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel