16 Nisan 2021 Cuma 06:21
Beymen 5-20Nisan
Beymen 5-20Nisan

Yunanistan, İsrail´in COVID-19 ilacının denemelerinde yer alacak

Yunanistan´ın en büyük hastanesi, pazartesi günü Kudüs´te Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis ile Başbakan Binyamin Netanyahu arasında gerçekleşen görüşmede alınan kararla COVID-19 tedavisi için yürütülen araştırmalarda yer alacak.

Dünya 1048 görüntüleme
9 Şubat 2021 Salı

Mitsotakis ile yapılan basın toplantısı sırasında Netanyahu, ‘mucize ilaç’ adını verdiği bir şişeyi eline aldı ve "Korona enfeksiyonu kaptıysanız, ciddi şekilde hastaysanız ve akciğer probleminiz varsa, bunu alın, soluyun ve artık iyi hissedeceksiniz’’ dedi. Netanyahu ayrıca, Mitsotakis'in ilk sorduğu şeylerden birinin Yunanistan'ın klinik deneylere katılıp katılamayacağı olduğunu belirtti.

Mitsotakis, “Uluslararası basının dikkatini çeken bu yeni ilaç konusunu görüşmekten Yunanistan adına çok mutluyum. Hastalığın kendisini iyileştirebilecek bir ilaç bulabilirsek hepimiz çok rahat ederiz" dedi.

Tel Aviv’in Ichilov Tıp Merkezi, cuma günü EXO-CD24 tedavisi gören 30 hastadan 29'unun üç ila beş gün içinde iyileştiğini açıklamıştı.

COVID-19 ilacı için yapılan ortaklık dışında, İsrail ve Yunanistan’ın turizm bakanları, koronavirüse karşı aşılanmış kişiler için karantina süresi gerektirmeden ülkeler arasında turizm alışverişine izin verecek bir anlaşma da imzaladı.

Mitsotakis, AB’de dijital aşı sertifikasının en büyük savunucusu olduğunu belirtti.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ