20 Ocak 2022 Perşembe 18:02
DELFIN DEKORASYON
DELFIN DEKORASYON

En çok şampiyon olan adam: Tom Brady!

ABD´nin en büyük spor organizasyonlarından Amerikan Futbolu Ligi´nin (NFL) şampiyonluk mücadelesi Super Bowl´da Tampa Bay Buccaneers, 18 yıl aradan sonra zafere ulaştı. Maçın en değerli oyuncusu ise Tampa Bay Buccaneers´in bu sezon başında kadrosuna kattığı efsane quarterback Tom Brady oldu.

Spor 7334 görüntüleme
10 Şubat 2021 Çarşamba

Super Bowl'da Tampa Bay Buccaneers, Kansas City Chiefs'i 31-9 mağlup ederek 18 yıl sonra şampiyon oldu. Maçın en değerli oyuncusu ise Tampa Bay Buccaneers'in bu sezon başında kadrosuna kattığı efsane quarterback Tom Brady oldu.

Tom Brady, zaferi 12 yıldır evli olduğu süper model Gisele Bündchen ve çocuklarıyla kutladı. En değerli oyuncu ödülünü alırken yanında ailesi vardı. Brezilyalı model Gisele Bundchen Tom Brady'nin toplam servetleri 600 milyon dolar seviyesinde.

Tom Brady, lise yıllarında sporda ablalarının gölgesinde kaldı. Softball oynayan ablaları yerel gazetelerin manşetlerini süslerken, Brady ise okulda "Maureen’in erkek kardeşi" olarak biliniyordu. Lisede okul takımının yıldızı oldu. Michigan Üniversitesinde burslu okudu. Michigan'a yedinci oyun kurucuydu. Üniversitede ilk iki yıl süre alamadı. Daha sonra formayı kapsa da NFL Oyuncu İzleme ve Tanıtım kampında iyi bir izlenim bırakamadı. Hakkında "kısa/yavaş/cılız, kolu da güçlü değil" raporu verildi.

2000 NFL 2000 NFL Draftı yapılırken Tom Brady sahne ışıklarından çok uzaktaydı. 199. sıradan New England Patriots tarafından seçildi. Ondan önce 6 quarterback daha üst sıralarda tercih edildi. Ancak seçilenlerden hiçbiri Tom Brady’nin ulaştığı seviyenin yanına bile yaklaşamadı.

Brady, 2000-2019 yılları arası New England Patriots’la ligi domine etti. Patriots'a altı Super Bowl kazandırdı, bunlardan dördünde en değerli oyuncu seçildi. Brady, pas ve “kazanmakla” ilgili neredeyse tüm istatistiklerde bir numara oldu.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental