14 Nisan 2021 Çarşamba 04:06
Beymen 5-20Nisan
Beymen 5-20Nisan

Beyaz Saray: Biden, yakında Netanyahu ile görüşecek

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Başkan Joe Biden´ın İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile yakında görüşeceğini açıkladı.

Dünya 1330 görüntüleme
12 Şubat 2021 Cuma

İsrail'in ABD için önemine işaret eden Psaki, "Başkan Biden, Başbakan Netanyahu ile görüşmeyi sabırsızlıkla bekliyor. Elbette kendisinin Netanyahu ile uzun süreye dayanan bir ilişkisi var. Yakında onunla görüşecekler fakat şu anda elimde net tarih mevcut değil" şeklinde konuştu.

Pazartesi günü CNN’de konuyla ilgili Dışişleri Bakanı Antony Blinken'e Netanyahu ve Biden görüşmesi soruldu. Blinken, "Eminim yakın gelecekte konuşma fırsatları olacak" dedi.

Başkan göreve başladığından bu yana diğer birçok ülkenin liderleriyle görüştüğü için, Biden yönetimiyle üç haftadır bir telefon görüşmesinin olmaması, bazıları tarafından hala bir küçümseme olarak görülüyor.

Obama yönetiminde görev yapan ve aynı zamanda Biden yönetimindeki göreve aday olduğu belirtilen eski ABD İsrail Büyükelçisi Dan Shapiro, Amerika Yahudi Demokratik Konseyi tarafından perşembe günü düzenlenen web seminerinde konuyu küçümsedi. Eski elçi, başkanın önce dış politika gündeminin en üstündeki ülkelerin liderleriyle konuştuğuna dikkat çekti ve Washington'un daha çok Çin ve Rusya'nın küresel etkileriyle mücadeleye odaklanacağını belirtti.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ