25 Temmuz 2021 Pazar 19:02
Radisson

Ünlü yazar Amin Maalouf, Türk okurlarıyla buluşuyor

Tuna SAYLAĞ Sanat 6072 görüntüleme
17 Şubat 2021 Çarşamba

Ünlü yazar Amin Maalouf, Türk okurlarıyla buluşuyor

Sekiz yıl aranın ardından kaleme aldığı yeni romanı ‘Empedokles’in Dostları’ ile okurların karşısına çıkan dünyaca ünlü yazar Amin Maalouf, D&R canlı yayınında Cansu Canan Özgen ile sohbet ediyor. Maalouf’un yeni kitabı ile ilgili merak edilenleri yanıtlayacağı canlı yayın, 19 Şubat Cuma günü saat 20.00’de @dr_dunyasi Instagram hesabından yayınlanacak.

Büyükada'daki tarihi köşk Edebiyat Müzesi oluyor

 Yıllarca Reşat Nuri Güntekin, Sait Faik Abasıyanık gibi önemli birçok yazar ve şaire ev sahipliği yapan Büyükada’da şimdi onların hatıralarına ev sahipliği yapacak önemli bir müze açılıyor. İstanbul Valiliği tarafından restore ettirilen tarihi Haritadonis Köşkü, haziranda Edebiyat Müzesi olarak kapılarını açacak. 19. yüzyılda Haritadonis adlı bir kişiye ait olan köşk, orijinal dokusuna sadık kalınarak restore ediliyor.

Oscar’ın yabancıları İstanbul Modern’de

İstanbul Modern Sinema,  bu yıl 93. kez dağıtılacak Akademi Ödülleri yaklaşırken, ‘En İyi Uluslararası Film’ kategorisindeki filmlerden on filmlik bir seçki hazırladı. Bu kategorideki filmler Oscar adayı olmalarına rağmen halen Hollywood’un ‘ötekisi’ olan, dünyanın çeşitli festivallerinde izlenmiş, ödül kazanmış, farklı coğrafya ve kültürleri temsil ediyor. Program, 16 Şubat - 8 Mart tarihleri arasında çevrimiçi ve ücretsiz gerçekleşecek.

Agnès Guillaume Sanatorium’da

SANATORİUM, Agnès Guillaume'un  ‘Hadi Kaçalım’ adlı ilk kişisel sergisine 18 Şubat - 4 Nisan  tarihleri ​​arasında ev sahipliği yapıyor. Guillaume'nin parçalarının hepsinin ortak bir yanı tarzı. İfadeli, mecazi, gerçekçi, ancak yine de varoluşsal bir gerçeklikle bağlantılı. Somuttan bir kaçış, her türlü kesinlik ve tekil düşünce yapısının karşısında olarak sergi, daha açık fikirli, eleştirel ve kişisel bir bakışla gerçekliğe geri dönüş için bir çağrı niteliği taşıyor.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel