20 Nisan 2021 Salı 04:30
Beymen 5-20Nisan
Beymen 5-20Nisan

78. Altın Küre Ödüllerine ilkler damgasını vurdu

Tarihinde ilk kez online bir tören ile gerçekleştirilen Altın Küre Ödülleri´nde kazananlar belli oldu. Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden ABD´li oyuncu Chadwick Boseman, drama dalında en iyi erkek oyuncu seçildi.

Dünya 1250 görüntüleme
1 Mart 2021 Pazartesi

Hollywood Yabancı Basın Birliği tarafından 1944'ten beri verilen Altın Küre Ödülleri (Golden Globes), 78 yıllık tarihinde ilk kez çevrimiçi olarak gerçekleştirilen bir tören ile sahiplerini buldu. “Oscar’ın habercisi” olarak nitelendirilen Altın Küre Ödülleri’nde birbirinden değerli oyuncular, gösterdikleri performans için ödüllendirilirken; en iyi erkek oyuncu açıklandığında gözleri yaşlandıran anlar yaşandı.

Dört yıl boyunca herkesten gizli bir şekilde kolon kanseri tedavisi alan, ancak geçtiğimiz ağustos ayında henüz 43 yaşındayken hayatını kaybeden, Marvel’ın dünyaca ünlü kahramanı Black Panther’i de canlandıran ABD’li oyuncu Chadwick Boseman, bir Netflix filmi olan Ma Rainey: Blues’un Annesi’ndeki (Ma Rainey's Black Bottom) performansıyla drama dalında En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü.

78. Altın Küre Ödülleri, bazı ilklere de sahne oldu. Nomadland filmiyle drama dalında hem En İyi Film Ödülü'nü hem de En İyi Yönetmen Ödülü'nü kazanan Chloé Zhao, Altın Küre Ödülleri’nin 78 yıllık tarihinde ödül kazanan Asya kökenli ilk kadın oldu. 

78. Altın Küre Ödülleri kazananlar

En İyi Film (Drama)- Nomadland

En İyi Film (Müzikal ya da Komedi)- Borat Subsequent Moviefilm

En İyi Kadın Oyuncu (Drama)- Andra Day (The United States vs. Billie Holiday)

En İyi Erkek Oyuncu (Drama)- Chadwick Boseman (Ma Rainey's Black Bottom)

En İyi Kadın Oyuncu (Müzikal ya da Komedi)- Rosamund Pike (I Care A Lot)

En İyi Erkek Oyuncu (Müzikal ya da Komedi)- Sacha Baron Cohen (Borat Subsequent Moviefilm)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu- Jodie Foster (The Mauritanian)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu- Daniel Kaluuya (Judas and the Black Messiah)

En İyi Yönetmen- Chloé Zhao (Nomadland)

En İyi Senaryo- Aaron Sorkin (The Trial of the Chicago 7)

En İyi Animasyon- Soul

Yabancı Dilde En İyi Film- Minari

En İyi Orijinal Müzik- Jon Batiste, Atticus Ross, Trent Reznor (Soul)

En İyi Film Müziği- The Life Ahead [Io Si (Seen)]

En İyi Dizi (Drama)- The Crown

En İyi Dizi (Müzikal ya da Komedi) - Schitt’s Creek

En İyi Televizyon Filmi ya da Dizisi - The Queen’s Gambit

En İyi Kadın Oyuncu (Televizyon Filmi ya da Dizisi) - Anya Taylor-Joy (The Queen’s Gambit)

En İyi Erkek Oyuncu (Televizyon Filmi ya da Dizisi) - Mark Ruffalo (I Know This Much is True)

En İyi Kadın Oyuncu (Televizyon, Drama) - Emma Corrin (The Crown)

En İyi Erkek Oyuncu (Televizyon, Drama) - Josh O’Connor (The Crown)

En İyi Kadın Oyuncu (Televizyon, Müzikal ya da Komedi) - Catherine O’Hara (Schitt’s Creek)

En İyi Erkek Oyuncu (Televizyon, Müzikal ya da Komedi) - Jason Sudeikis (Ted Lasso)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Televizyon) - Gillian Anderson (The Crown)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Televizyon) - John Boyega (Small Axe)

Cecil B. deMille Ödülü - Jane Fonda

Carol Burnett Ödülü - Norman Lear

 Kaynak: Webtekno

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ