27 Kasım 2021 Cumartesi 08:30

Sacha Baron Cohen´e en iyi film ve en iyi erkek oyuncu Altın Küresi

Altın Küre Ödüllerinde ´Borat Subsequent Moviefilm´ en iyi komedi filmi ödülünü alırken Cohen, komedi-müzikal dalında en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandı.

Dünya 2583 görüntüleme
2 Mart 2021 Salı

‘Borat Subsequent Moviefilm’ bir önceki Borat filmi gibi Doğu Avrupa'nın bazı bölgelerindeki antisemitizm ile alay ediyor. Borat karakterinin Yahudileri tanımasına yardımcı olan Holokost Kurtulanı Judith Dim Evans ile filmde bir sinagog sahnesi bulunuyor.

Ancak filmin yayınlanmasından hemen önce Evans'ın kızı Cohen'e dava açarak çekimlerden sonra vefat eden annesinin bir komedide yer almak istemediğini iddia etmişti. Cohen komedi filmlerindeki kılık değiştirme şovlarının bu tarz davalara sebep olmasından dolayı son zamanlardaki kılık değiştirme şovlarını Borat karakteri de dahil sona erdirdiğini belirtti. En iyi komedi oyuncusu ödülünü kabul konuşmasında Cohen, Borat devam filminin çekimleri sırasında kendisini iki kez vurulmaktan koruduğunu söylediği özel korumasına teşekkür etti.

Cohen, Donald Trump başkanlığı döneminde nefret söylemlerine ve sosyal medyadaki dezenformasyona karşı halkın tavır almamasının onu motive ettiğini belirterek Trump ile alay etti.

Cohen'in Altn Küre ödül töreni konuşması:

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental