20 Nisan 2021 Salı 03:35
Beymen 5-20Nisan
Beymen 5-20Nisan

İkinci Bahar Korosu, Leyla Alaton´u ağırladı

Toplum 876 görüntüleme
3 Mart 2021 Çarşamba

Melih Alsait

23 Şubat akşamı, Leon Esim önderliğinde, İkince Bahar Yönetimi ve mensuplarının hazırladığı ilginç bir söyleşiye tanık olduk.

İş dünyamızın tanınmış simalarından, Leyla Alaton’un katılımı ile gerçekleştiren söyleşi, yurt içi ve yurt dışından sayısı hızla artan üyelerimiz ve misafirlerimiz tarafından ilgiyle izlendi. 

Leon Esim’in Alaton’u tanıtmasının ardından Alvimedica stent fabrikası ile ilgili kısa bir video sunuldu. Akabinde Leyla Alaton, koro mensupları ve misafirlerimiz tarafından sorulan soruları samimi ve sempatik tavırları ile cevaplandırarak özel ve iş hayatının anılarını paylaştı.

Alaton, okul yıllarından başlayarak Amerika’daki üniversite hayatında harçlığını çıkarmak için sattığı, ilk iş deneyimi olan ithal kemerleri, Türkiye’ye dönüşünde Alarko’da çalışmaya başladığı ilk yıllarda babası ve Üzeyir Garih’le olan ilginç anılarını dile getirdi. Ardından kendi şirketi Megatrend Halkla İlişkiler’in kurulmasını, Davos Ekonomik Forumunda ‘Geleceğin Liderleri’ listesine alınması ile devam eden kariyerini anlatan Leyla Alaton Alvimedica Tıbbi Ürünler Sanayinin faaliyetlerini paylaştı. 2014’te kendisine verilen ‘Legion d’Honneur’ anılarını da ilgiyle dinledik.

Leon Esim’in, Alaton’un yurt dışında yaşayan oğulları, Eros ve Atlas’ı, Zoom söyleşisine davet etmesi gecenin sürprizi oldu. Maccabiat Türkiye Başkanı Yusuf Aner’in, oğluyla yaşadıkları anılarını dile getirmesi Leyla Hanım’a duygulu anlar yaşattı. Söyleşiyi, coşkulu alkışlarla sona erdi.

Davetimizi kırmayıp katılan Leyla Alaton’a, Zoom ortamını yönlendiren Alef Başkanı Livyo Zakuto’ya, moderatörler Davit Dinar ve Yusuf Besalel’e, her zaman bizi destekleyen Şalom Gazetesine, tanıtım broşürünü üstlenen Lara Arditi’ye teşekkürlerimizi sunarız.

İkinci Bahar Korosu üye ve konuklarını, 30 Mart Salı gecesi gerçekleştirilecek sürpriz gecemize bekleriz. Ayrıca koro çalışmalarımıza hanım üyelerimizin de katıldığını büyük bir mutlulukla beyan eder, bize katılmak isteyen başka dostlarımız olursa onları da coşkuyla karşılanacağını iletmek isteriz.


Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ