13 Mayıs 2021 Perşembe 18:35
Zen Poliklinik 1 nolu alan
Zen Poliklinik 1 nolu alan

Netanyahu´dan Kamala Harris´e: ´´İran´ın nükleer silahlar edinmesine izin vermeyeceğim´´

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, perşembe günü ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris ile gece geç saatlerde yaptığı telefon görüşmesinde, İran´ın nükleer silah elde etmesine izin vermeyeceğini belirtti.

Dünya 1970 görüntüleme
5 Mart 2021 Cuma

Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada, Harris ve Netanyahu yaptıkları telefon görüşmesinde, İsrail ve ABD arasındaki ortaklığı ele aldı. Görüşme sırasında Netanyahu ve Harris, İsrail ile ABD arasındaki COVID-19’a ilişkin araştırma ve teknolojik geliştirme işbirliğini ilerletme konusunda anlaştı.

Harris, İsrail'deki COVID-19 aşı programının başarısı için Netanyahu'yu tebrik etti. Harris ayrıca, Biden yönetiminin, Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin İsrail'i savaş suçları iddiasıyla soruşturma kararına karşı olduğunu açıkladı.

Netanyahu da ABD ve İsrail'in istihbarat ve güvenlik işbirliğini güçlendirmeye devam edeceğini belirtti. İran'ın İsrail'i yok etme amaçlı nükleer silahlar geliştirmesini engellemeye kararlı olduğunu da sözlerine ekledi.

Harris ve Netanyahu, İran'ın nükleer programını da içeren bölgesel güvenlik konularında iki ülke arasındaki yakın işbirliğinin önemi konusunda anlaştılar.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ