8 Mayıs 2021 Cumartesi 11:18
Zen Poliklinik 1 nolu alan
Zen Poliklinik 1 nolu alan

Blinken´dan antisemitizm tanımına onay

Dünya 573 görüntüleme
10 Mart 2021 Çarşamba

Pazartesi günü Jewish Insider tarafından yapılan bir haberde, Uluslararası Holokost Anma İttifakı (International Holocaust Remembrance Alliance- IHRA) tarafından tanımlanan antisemitizm kapsamına ABD’nin çok olumlu yaklaştığını bildirdi.

Antisemitizmin tanımı kapsamında Yahudilere karşı genel nefret, Soykırım inkarı ve İsrail Devleti’nin varlığını kabul etmemek bulunuyor.

Amerika’da Yahudiliği savunma ve tanıtma amacı güden Amerikan Siyonist Hareketi Başkanı Richard Heideman’a yolladığı mektupta ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, IHRA’nın tanımını benimsendiklerini dile getirdi. Habere göre Blinken mektubunda, “ABD, yurt dışında Soykırımı çarpıtma, antisemitizmle mücadele ve her türlü hoşgörüsüzlüğe karşı çıkarken, yurt içindeki çabalarına da ağırlık verecektir” dedi.

Blinken ayrıca Washington yönetiminin küresel anlamda İsrail’in varlığının reddedilmesi ile mücadele etmeye devam edeceğini söyleyerek, ABD-İsrail arasındaki uzun yıllardır süregelen sıkı bağı hatırlattı. Mektupta Blinken, ABD Başkanı Joe Biden ve hükümetinin iki devletli çözüme olan inancından da bahsetti.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU