11 Mayıs 2021 Salı 14:07
Zen Poliklinik 1 nolu alan
Zen Poliklinik 1 nolu alan

Pfizer CEO´su: ´´Gençlerin ve çocukların yılın sonuna kadar aşı olmasını düşünüyoruz´´

Pfizer CEO´su, gençlerin 6 ayda, 5-11 yaşındaki çocukların ise yıl sonuna kadar aşı olmasını bekliyor.

Dünya 1812 görüntüleme
12 Mart 2021 Cuma

Pfizer CEO'su Albert Bourla perşembe günü yaptığı açıklamada, 12-15 yaş arasındaki gençlerin önümüzdeki altı ay içinde COVID-19 için aşı olmaya başlamasına izin verileceğini belirtti. 5-11 yaş arasındaki küçük çocukların da aşıyı yılın sonuna kadar almaya başlayacağını düşünüyor.

Bourla, Kanal 12'ye İsrail'e atıfta bulunurken "dünya laboratuvarı" ifadesini kullanmaktan pişmanlık duyduğunu, ancak aşının etkinliğine bakmak için bir vaka çalışması olarak İsrail'i seçtiği için pişman olmadığını belirtti.

Bourla, "İnsanların aşılarının sağlık endeksine, halkın sağlığına ve ekonomik endekse neler yapabileceğini gösterebilmemiz için tek bir ülke seçebilmenin insanlık için çok uygun olduğunu biliyorduk, çünkü onlar ekonomiyi yeniden açabilecektir " dedi.

Bourla, vaka incelemesi olarak İsrail'i seçmesine neyin sebep olduğu sorulduğunda, "Elbette birkaç başkanla konuşuyordum. Netanyahu ile konuştum, beni İsrail'in doğru koşullara sahip olduğuna ikna etti. İsraillilerin, düşman uluslar tarafından çeşitli derecelerde kuşatıldıkları ve neredeyse sürekli savaş durumu altında yaşamaları nedeniyle krizleri yönetmede deneyime sahip olduklarını biliyordum’’ dedi.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU