19 Ocak 2022 Çarşamba 17:32
DELFIN DEKORASYON
DELFIN DEKORASYON

İsrail Seçimleri: Yeni kamuoyu araştırmasına göre Likud Partisi´nin oyları artmaya devam ediyor

Jerusalem Post ve Maariv gazetelerinin salı günkü seçimler öncesinde yapılan son kamuoyu araştırmasında Başbakan Binyamin Netanyahu´nun önderliğindeki Likud Partisi liderliğini sürdürüyor.

Dünya 1998 görüntüleme
19 Mart 2021 Cuma

Anket sonuçlarına göre, Likud’un 30 sandalye kazanması bekleniyor. Geçen haftaki anketlerde ise Likud’un 27 sandalye kazanması bekleniyordu. Netanyahu'nun tüm rakiplerinin ise geçen haftaki anketten bu yana oy oranları düştü, Yeş Atid 20 sandalyeden 19'a, Yamina 11'den 10'a ve Tikva Hadasha (Yeni Umut) 10'dan sadece sekiz sandalyeye geriledi.

Bir noktada Likud'u sadece beş sandalye gerisinde ile takip eden Gideon Sa'ar'ın partisi Yeni Umut, şu anda Arap Ortak Listesi, Şas ve Evimiz İsrail ile dördüncü sırada ve dört parti de aynı sandalye sayısında.

Anket, Birleşik Tevrat Yahudiliği (UTJ) için altı, İşçi Partisi, Dini Siyonist Parti, Mavi ve Beyaz için beş, Meretz ve Ra'am için dört sandalye öngördü.

Hem Netanyahu yanlısı hem de Netanyahu karşıtı blokların 49 sandalye kazanacağı tahmin ediliyor. Yamina'nın her iki tarafa da katılabilecek on sandalyesi olsa bile bu partiler arası koalisyon oluşturmak için yeterli olmayacak. Ankete göre koalisyon kurmanın tek yolu Ra'am'ın desteği olarak gözüküyor.

İsrail nüfusunun istatistiksel bir örneğini temsil eden 1.001 katılımcının yer aldığı anket perşembe günü yapıldı ve anketin %3,2'lik bir hata payı var.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental