20 Nisan 2021 Salı 03:59
Beymen 5-20Nisan
Beymen 5-20Nisan

Dünyaca ünlü tenisçiler boykota hazırlanıyor!

Spor 6017 görüntüleme
24 Mart 2021 Çarşamba

Kanadalı tenisçi Denis Shapovalov, İspanyol Mundo Deportivo Gazetesi’ne verdiği demeçte, COVID-19 sonrası turnuvalardaki para ödüllerinin düşmesini gerekçe göstererek boykotun yakın olduğuna dair ilk sinyalleri verdi. “Turnuvalardan çekilmeyi düşünen çok fazla sporcu var” diyen Shapovalov, bir yıl içinde meydana gelen üç kat düşüşün makul olmadığı inancında.

COVID-19 pandemisinin en etkili olduğu spor organizasyonlarından birisi de tenis. Bir önceki yıl kazanana 500 bin Euro ödül verilen turnuvalarda bu yıl, bu rakamın üçte birinden daha az ödül veriliyor. Örneğin, 2020 Dubai şampiyonu Novak Djokovic, turnuvadan 500 bin Euro kazanmışken bu yılki ödül miktarı 120 bin Euro’ya çekildi. 21 yaşındaki Shapovalov, mevcut sistemin sürdürülebilir olmadığını ileri sürüp, tenisçilerin turnuvalardan çekileceğini; bir nevi boykot yaşanacağını söyledi.

Bu yıl ATP Dubai’de yarı finali gören genç Kanadalı Shapovalov, ödüllerdeki düşüşten ötürü tenisçilerin turnuvaları boykot edeceğini düşünüyor. “Ödül parası çok düşük olduğu için turnuvaları terk eden oyuncular olacak. Bu kadar düşük meblağ için oynamak motive edici değil. Para ödülünü yukarıya çekmek için bir yol bulmalılar.”

Rafael Nadal, Novak Djokovic, Dominic Thiem, Roger Federer, Wawrinka ve Kyrgios gibi üst düzey tenisçiler, bu yıl Miami Açık’ta boy göstermeyecek. 2019 yılında Miami Açık’ın (ATP ve WTA) toplam ödül miktarı 16,7 milyon dolar civarındaydı. Bu rakam, bu yıl 6 milyon dolar seviyelerine geriledi.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ