27 Ekim 2021 Çarşamba 13:19
Op Dr Mücteba Gündüz

OMER (49)- 15 Mayıs Cumartesi Akşamı ve Pazar Günü

Nazlı DOENYAS Kavram 23226 görüntüleme
30 Mart 2021 Salı

OMER (49)- 15 Mayıs Cumartesi Akşamı ve Pazar Günü- Malhut'un içindeki Malhut: Asalet ‘in içindeki Asalet

Egemenliğimizin, egemenlik yönünü inceleyelim. Egemenliğimiz, kendimize olan köklü iç güvenimizden mi kaynaklanıyor? Yoksa sadece güvensizliklerimizi maskeleyen bir sahtelik mi? Bu, egemenliğimizin aşırıya kaçmasına neden oluyor mu?  Kişi olarak eşsiz ve benzersiz olduğumuzun farkında mıyız? Ya kişisel katkılarımızın?

49.Gün için Egzersiz: Bir dakikamızı ayıralım ve kendimiz üzerine yoğunlaşalım. Oynadığımız oyuna veya başkalarının bizi nasıl gördüğüne değil, kendi gerçek iç benliğimiz üzerine yoğunlaşalım. Tanrı’nın bizim gibi çok özel bir insan yarattığının bilincine vararak, kendimizle barış içinde olalım.

Omer Sayım’ında 49 günün sonunda,  49 özelliğin tam olarak değerlendirilip ve geliştirilmesi ile içsel yenilenmemizi sağladıktan sonra, ellinci güne varıyoruz.

Ellinci gün, Şavuot Bayramı’nı, Tora’nın (Matan Tora) verilişini kutluyoruz. Ancak biz kendi çabalarımızla yapabileceğinizi başardıktan sonra, Yukardan bize verilecek olan hediyeyi (matan) almaya layık oluyoruz. Buna kendi sınırlı yeteneklerimiz ile ulaşmamız mümkün olamazdı.

Bu günde, İlahi Olan’a ulaşma ve dokunma imkanını, gücünü alıyoruz. Sadece bütün kişisel özelliklerini geliştirmiş, yükselmiş insanlar olarak değil, kendi benliğimizin tanımlamaları ve sınırlamalarının da üzerine ve ötesine çıkabilen İlahi insanlar olarak…

Omer Saymanın Manevi Kılavuzu- A Spiritual Guide to the Counting of the Omer” R. Simon Jacobson

Kurallarına Göre Omer Sayım Çizelgesi: http://www.sevivon.com/images/stories/dokumanlar/omer_zaman_cizelgesi_2021.pdf

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel