17 Nisan 2021 Cumartesi 14:46
Beymen 5-20Nisan
Beymen 5-20Nisan

İkinci Bahar Korosu Fedon´u ağırladı

İkinci Bahar Korosu´nun Zoom´dan düzenlediği aylık kültürel faaliyetlerin yenisi, Leon Esim´in önderliğinde yönetim kurulu üyeleriyle organize edilen, ünlü tavernacı Fedon´un katılımı ile gerçekleşti.

Toplum 747 görüntüleme
31 Mart 2021 Çarşamba

Melih Alsait

Söyleşi ve şarkılarla geçen etkinliğe sosyal medyadan rekor katılım oldu.

Leon Esim’in Fedon’u tanıtımının ardından ‘Aşığınım’ şarkısı ile gece başladı. Gecede Fedon’dan hem çok güzel şarkılarını hem de hayatının ilginç kesimlerini dinledik.

Nostaljik hayat hikâyesinde bizlere Zoğrafyon Rum Lisesindeki yıllarında Tepebaşındaki Ayios Konstantinos Kilisesinin korosunda şarkı söylemesini, sonrasında babası ile işe atılmasını, bu arada Hülya Avşar ile oynadığı diziyi, rol aldığı bazı filmleri ve dayısı Nubar Terziyan ile anılarını anlattı. Bu bölümde söylediği ‘Dostluk Şarkısı’ ve ‘Thelo na takuo’ şarkılarına tüm katılımcılar eşlik etti.

Fedon, hayatının dönüm noktasını oluşturan Hakan İtik ile Zorba Taverna’yı açmalarını, taverna hayatındaki anılarını, gençliğinde Pazar günleri yürüyüş yaptığı nostaljik Beyoğlu’nu o kadar güzel anlattı ki hepimizi o güzel senelere götürdü.

Selim Morhayim ile Torbahan Otelinden, Bodrum’da geçirdiği emeklilik hayatından bahseden sanatçı, Ferdi Özbeğen ile Bodrum Sanat Evindeki anılarını anlatarak sözlerini bitirdi.

Anlatımını, bestesi Nino Varon’a ait ‘Hastayım’ ve Türkçesi kendisine ait ‘Tu Opala su ta Mistika’ şarkıları ile süsleyen Fedon katılımcıların Pesah Bayramını kutladı.        

Leon Esim kapanışta başta konuk sanatçı Fedon olmak üzere böyle keyifli bir gece yaşanmasında emeği geçenlere teşekkür etti ve 21 Nisan Çarşamba gecesi gerçekleştirilecek sürpriz etkinliğe davet etti.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ