17 Nisan 2021 Cumartesi 15:23
Beymen 5-20Nisan
Beymen 5-20Nisan

Devlet büyükleri Pesah´ı kutladı

Pesah Bayramı nedeniyle başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere birçok devlet büyüğü kutlama mesajı paylaştılar.

Toplum 951 görüntüleme
31 Mart 2021 Çarşamba

En önemli dini bayramlardan biri olan Pesah vesilesiyle Türk Yahudi Toplumunu tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kadim medeniyetimizden devraldığımız 'Dini inançlara saygı ve hoşgörü' mirasına sahip çıkarak, bu topraklarda yüzyıllardır barış ve huzur içinde bir arada bulunduğumuz tüm inanç mensuplarının ibadet ve geleneklerini yaşamalarına çok büyük ehemmiyet veriyoruz. Toplumumuzun bütün kesimlerinin ortaya koyduğu birlik, beraberlik ve dayanışma dün olduğu gibi bugün de yarın da barış ve huzurumuzu muhafaza edecek en önemli güvencemizdir. Musevi vatandaşlarımız başta olmak üzere tüm Musevilerin Hamursuz Bayramı'nı tekrar kutluyor, kendilerine esenlikler diliyorum.” İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise mesajında “Musevi yurttaşlarımızın özgürlük ve dayanışmanın sembolü olarak kabul ettiği Pesah Bayramını kutlar, bayramın gelecek günler için umut ve moral kaynağı olmasını dilerim” dedi.

 

Ayrıca Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, T.C. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu gibi birçok belediye başkanı ve devlet büyüğü de yayınladıkları mesajlarda Musevi vatandaşların bayramını kutladılar.

Pesah Bayramı nedeniyle başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere birçok devlet büyüğü kutlama mesajı paylaştılar.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ