24 Haziran 2021 Perşembe 15:50
Mett Hotel
Mett Hotel

Spielberg Genesis Ödülünü STK´lara bağışladı

Dünya 836 görüntüleme
31 Mart 2021 Çarşamba

Bu yılki Genesis Ödülü'nü kazanan ünlü yönetmen Steven Spielberg, kazandığı 1 milyon doları, ırkçılık ve ekonomik adaletle mücadele eden on sivil toplum kuruluşuna bağışlayacağını duyurdu. Spielberg ve eşi Kate Capshaw, ödül miktarının üstüne 1 milyon dolar da kendileri vereceklerini açıkladılar.

Spielberg, şubat ayında, sinemaya katkısından, hayırsever kuruluşlarıyla olan çalışmalarından ve Holokost’un anısını koruma çabalarından dolayı, İsrail'in prestijli ödülü 2021 'Genesis Ödülü'ne layık görüldü. Spielberg, ödül kazanmasının ardından yaptığı konuşmasında, “Amerika bir krizle karşı karşıya ve hemen harekete geçmek bizim sorumluluğumuz” diyerek Yahudiliğin ve Yahudi tarihinin 'daha adaletli ve eşit bir dünya için çalışmamızı söyleyen etik anlayışları sağladığını' dile getirdi.

Spielberg bağış yapacağı kurumları şu şekilde belirledi: Avodah, Black Voters Matter (Siyah Seçmenler Değerlidir), Collaborative for Jewish Organizing (Yahudi Örgütlenmesi için İşbirliği), Dayenu: A Jewish Call to Climate Action (İklim Çalışmasına Yahudi Çağrısı), Jews of Color Initiative (Yahudilerden Siyah Girişimine Destek), Justice for Migrant Women (Göçmen Kadınlar için Adalet), National Domestic Workers Alliance (Ulusal Yerel İşçiler Birliği), Native American Rights Fund (Amerikan Yerlileri Hakları Fonu), One Fair Wage (Adil Bir Maaş) ve Religious Action Center of Reform Judaism (Reform Yahudiği için Dini Çalışma Merkezi).

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental