17 Ekim 2021 Pazar 16:14
Op Dr Mücteba Gündüz

İsrailli bir robotik girişimi, Elon Musk´ın tweetinin ardından dünya çapında ses getirdi

Tesla ve SpaceX´in kurucusu, girişimci Elon Musk geçen hafta attığı tweet ile robotlarını sergileyen İsrailli bir startup şirketine destek verdi.

Dünya 1895 görüntüleme
2 Nisan 2021 Cuma

BionicHIVE firmasının SqUID adlı bir depo lojistik robotunun videosuna atıfta bulunarak, ‘‘robotlar geleceğimiz” dedi. Robotun yürümesini ve bazı kutuları toplamasını gösteren klip 1,9 milyondan fazla görüntülendi.

Globes Gazetesinin haberine göre, BionicHIVE firması İsrail'in güneyindeki Gazze bölgesinde dört genç İsrailli tarafından kuruldu.

BionicHIVE kurucuları, Liran Raizer, Itamar Levy, Tomer Amit ve Olivier Haddad'ın, orduda hizmet verirken robotik sistemler ve simülatörler yaratarak kendilerini geliştirdiklerini açıkladılar.

Globes, SqUID robotunun kendisini mevcut lojistik merkezlere adapte edebildiğini, onlarca kilo ağırlık taşıyıp ve saatte birkaç kilometre hızla hareket edebildiğini bildirdi.

BionicHIVE'ın CEO'su Ilan Reingold, Globes'a verdiği demeçte “Elon Musk gibi potansiyelleri gören, küresel teknolojik inovasyonlara liderlik eden birinin ürünümüze ve yeteneklerine gerçek ve samimi bir güven sağlandı. Bu gerçekten heyecan verici’’ ifadelerini kullandı.

Reingold, Elon Musk’ın firmamıza ilgi gösteren tweeti çok sayıda önemli müşteri kazanmamıza yardımcı oldu dedi.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental