11 Mayıs 2021 Salı 22:44
Zen Poliklinik 1 nolu alan
Zen Poliklinik 1 nolu alan

“Futbolda ABD-Avrupa savaşı yaşanıyor”

Ünlü yorumcu Mehmet Demirkol, Avrupa Süper Ligi´ni ve Türkiye´ye etkisini Socrates Dergi YouTube yayında değerlendirdi.

Spor 1157 görüntüleme
21 Nisan 2021 Çarşamba

Sistemin bu şekliyle işlemeyeceğini söyleyen yorumcu Mehmet Demirkol, “Avrupa Süper Ligi’nde düşme yok, kalkma yok, bir çeşit kötü NBA. Bence ölümü gösterip sıtmaya hazırlıyorlar" dedi.

İsyan eden 12 kulübün sahiplerinden bazılarının ABD'li olduğunu, Avrupa Süper Ligi'ne finansal desteğin ABD bankasından geldiğini hatırlatan Demirkol şöyle konuştu: “Ligin, bu şekilde ben yaşayacağını düşünmüyorum. Ajax, Benfica, Borussia Dortmund yok, bu aslında ABD-AB savaşı. İngiltere’de ortada kalmış, nereye gideceğini çok bilemiyor. Bu savaşta Fransız hükümeti ve Alman hükümeti ‘Durun kardeşim ne yapıyorsunuz siz?’ diyecektir.”

Şampiyonlar Ligi'nin şu andaki haliyle artık yürümeyeceğinin kesinleştiğini vurgulayan yorumcu, “Şu andaki Şampiyonlar Ligi’ne itiraz etmemiz lazım, adı Şampiyonlar Ligi, yarı finale çıkıyor takımlar ama ortada şampiyon yok. Zaten sermayenin bir yerde toplanması var, bu da artık zirvesi. Bu şekliyle bu sistem işlemez. Bu hafta içinde Avrupa Süper Ligi’ne katılan takımları UEFA, Şampiyonlar Ligi’nden atabilir. Bence bir yerde uzlaşacaklar çünkü bu iş buraya gider. Burada bir şans var, Avrupa tarihsel bir gidişe ilk defa çelme takabilir. Zor bir çarpışma” dedi.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU