11 Mayıs 2021 Salı 22:48
Zen Poliklinik 1 nolu alan
Zen Poliklinik 1 nolu alan

Dr. Dolly Aji onurlandırıldı

Sanal ortamda 1500 katılımcı ile 15 - 18 Nisan tarihleri arasında ilki gerçekleşen Cerrahpaşa Pediatri Günleri Kongresi ´Acil Pediatri´ konularını içeren oturuma, ´Dolly Aji Oturumu´ adı verildi.

Toplum 821 görüntüleme
28 Nisan 2021 Çarşamba

32 sene Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Kliniğinde çeşitli görevlerde bulunan Dr. Dolly Aji bu sürenin 16 yılı boyunca kendi geliştirdiği Çocuk Acil Servisini sorumlu uzman olarak yönetti.

2007 senesinde hastaneden emekli olan ancak serbest olarak halen çalışan Dr. Dolly Aji'nin literatürü de yapılan klipte tanıtıldı. Tanıtımda şu sözlere yer verildi: “…Acil servisin gelişmesi ve iyi hizmet vermesi için büyük özveriyle çalıştı. O’na göre gelen her hasta bir bilmecedir ve bu bilmecenin çabuk ve doğru çözümü hayat kurtarır… ‘Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları’ (1996) kitabının ‘Zehirlenmeler’ bölümünün yazarlarındandır. Çok sayıda kongreye konuşmacı olarak katıldı. Çeşitli bilimsel kuruluş ve derneklere üyelikleri vardır. Klinikte ölen olguların tartışıldığı ‘Mortalite’ toplantılarını hazırlayıp yönetti.”

Dr. Aji mutluluğunu “Emekliliğimin 14.  yılında böyle hatırlanmak ve onurlandırılmak çok güzel” sözleriyle dile getirdi.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU