15 Haziran 2021 Salı 01:06
Mett Hotel
Mett Hotel

AB ülkeleri İsrail´i seyahat kısıtlamalarından muaf tutabilecek

Avrupa Birliği perşembe günü İsrail´i vatandaşlarının eğlence amaçlı ziyaret etmelerine izin verilecek ülkeler listesine ekledi.

Dünya 177 görüntüleme
6 Mayıs 2021 Perşembe

AB Konseyi'nden yapılan açıklamaya göre, COVID-19 göz önünde bulundurularak geçici seyahat kısıtlamalarının kaldırılabileceği ülkelerin bulunduğu listeye İsrail de dahil edildi.

İsrail Dışişleri Bakanı Gabi Aşkenazi, gelişmeyi memnuniyetle karşıladığını ve kararın kademeli olarak normale dönmenin yolunu açtığını belirtti. Aşkenazi, Avrupa’daki Dışişleri Bakanlığı’nın bu hareketi kolaylaştırmasına yardım eden görevlilerini takdir etti.

AB'nin listesinde daha önce Avustralya, Yeni Zelanda, Ruanda, Singapur, Güney Kore, Tayland ve mütekabiliyet şartına bağlı olarak Çin bulunuyordu.

AB, martta salgının yayılmasını engellemek için 27 üye ülkenin yanı sıra Schengen bölgesinin parçası olan İzlanda, Lihtenştayn, Norveç ve İsviçre'ye zorunlu olmayan seyahatlere kısıtlamalar getirmişti.

Üye ülkeler için bağlayıcılığı bulunmayan ve her iki haftada bir yeniden gözden geçirilen liste 'tavsiye' niteliği taşıyor.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental