20 Haziran 2021 Pazar 01:32
Mett Hotel
Mett Hotel

Yahudi organizasyondan Nijerya´ya gıda yardımı

Yahudi Habad Organizasyonu, ihtiyaçlı ülkelere yaptığı yardım kapsamında, Nijerya´da Ramazan boyunca yemek dağıtımı yaptı.

Dünya 947 görüntüleme
13 Mayıs 2021 Perşembe

Nijerya’nın beş farklı kentinde, özellikle küçük köy ve yerleşim alanlarına yönelik yemek yardımları, yıl içinde de devam ediyor. Etnik Anlayış Vakfı ile işbirliği içinde gerçekleştirilen projenin amacı, özellikle büyük fakirlik yaşanan köylerdeki yaşam standartlarını bir nebze olsun düzeltebilmek. Proje kapsamında yılda 250 bin öğün helal yemek dağıtılması hedefleniyor.

Habad Nijerya, gıda yardımının yanı sıra, insani yardımda da bulunuyor. HabadYardım, özellikle pandemi ile mücadele konusunda Nijerya halkına yardımcı olmaya çalışıyor. Organizasyon, bunların yanı sıra görme sorunları olan vatandaşlara yönelik kampanyalarla, hamilelere yönelik yardım kampanyaları da düzenliyor.

Habad Nijerya’nın lideri olarak konuyla ilgili açıklama yapan Haham İsrail Uzan, “Nijerya’da yaşayan Yahudiler olarak, Ramazan’da oruç tutmasak da, bu dönemin ihtiyaçlıların yanında olmak için doğru bir zaman olduğunu düşündük. Bu amaçla Müslüman dostlarımıza ve komşularımıza ulaşmak için inisiyatifi ele aldık ve projeyi başlattık. Amacımız, özellikle maddi açıdan çok zor geçen bir dönemde, komşularımıza destek olmak” dedi.

Etiketler:

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR