19 Eylül 2021 Pazar 14:50
izmir marriot
izmir marriot

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Papa Francis ile Gazze´yi konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Papa Francis ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İletişim Başkanlığı´ndan yapılan açıklamaya göre, görüşmede, İsrail ile Filistin arasında yaşanan olaylar ele alındı.

Dünya 1287 görüntüleme
17 Mayıs 2021 Pazartesi

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis ile görüşmesinde, Filistin'de bir vahşet yaşandığını belirterek İsrail'in saldırılarının muhatabının sadece Filistinliler değil tüm Müslümanlar, Hristiyanlar ve insanlık olduğunu ifade etti.

İsrail’in insanlık onurunu çiğnediğini belirten Cumhurbaşkanı, İsrail karşısında tüm insanlığın birlik olması gerektiğini belirtti. Uluslararası kamuoyunu bir kez daha göreve çağıran Cumhurbaşkanı, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin de gereken sorumluluk bilincini sergileyemediğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Papa Francis'in İsrail'e yönelik mesajlarının da önemine değindi, mesajların ve tepkilerin Hristiyan dünyasını ve uluslararası toplumu harekete geçirmek bakımından büyük önem taşıdığını vurguladı.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel