24 Temmuz 2021 Cumartesi 06:37
Radisson

İsrail´de 12-15 yaş arası gençlere COVID-19 aşısı yapılmaya başlandı

İsrail Sağlık Bakanlığının aldığı karar doğrultusunda İsrail´de COVID-19 aşısı yapılacak kişiler arasına 12-15 yaşlarındaki gençler da dahil edildi.

Dünya 861 görüntüleme
7 Haziran 2021 Pazartesi

İsrail’deki 12-15 yaş grubu 600 bin gence pazar sabahından itibaren COVID-19 aşısı yapılmaya başlandı. Yaklaşık 9,3 milyon nüfusa sahip İsrail'de bugüne kadar 5 milyon 455 bin kişiye COVID-19 aşısının ilk dozu, 5 milyon 137 bin kişiye de ikinci dozu yapıldı.

Aşılama sayesinde salgını kontrol altına almayı başaran ve şubat ayından bu yana COVID-19 önlemlerinin gevşetilmeye başlandığı İsrail'de, 19 Nisan'da açık alanlarda maske takma zorunluluğu kaldırılmıştı.

İsrailli gençler, ailelerinin yüksek risk altında olması, seyahat etme, korona olup karantinaya girmek istememe gibi nedenlerden dolayı aşı olmak istiyor. Bazı aileler ise çocuklarına aşı yaptırmayı gerekli görmüyor.

Pediatri uzmanı olan Dr. Doron Dushnitzky, Ynet haber sitesine birçok ebeveynin çocuklarına aşı yaptırma konusunda aciliyet hissetmediğini açıkladı. Dushnitzky, "Genel kanı, artık hastalık olmadığı ve bu nedenle aşı olmaya gerek kalmadığı yönünde. Aşı için zorunluluk yok. Hangi aile isterse randevu alıp çocuğunu aşı yaptırabilir’’ dedi.

İsrail’de yapılan bir araştırmaya göre, ailelerin %38’i çocuklarına aşı yaptırma konusunda istekli değil.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel