24 Temmuz 2021 Cumartesi 07:07
Radisson

İsrailli mimarlık öğrencisi Hamas roketleriyle hasar gören duvarı Lego ile onardı

İsrail´de bir mimarlık öğrencisi ödevi için Hamas roketleri tarafından hasar gören Ramat Gan şehrindeki bir duvarı Lego kullanarak onardı.

Dünya 1751 görüntüleme
7 Haziran 2021 Pazartesi

Shenkar Mühendislik, Tasarım ve Sanat Koleji'nde okuyan 24 yaşındaki Raz Sror, bir ödev için proje arıyordu. Sror, İsrail ile Hamas arasında çatışmalar sırasında Ramat Gan'da hasar gören bir duvarın haberini gördükten sonra, duvarın boşluklarını Lego parçalarıyla onarmaya karar verdi.

Sror duvarı Lego ile kapladıktan sonra Facebook'ta yayınladığı bir paylaşımda, "Duvardaki delikleri ve hasarları gören çocuklar için sevimli bir girişim yaptım. Duvarın yıkılması ile alakasız, insanları gülümsetecek bir karşıtlık yaratmak istedim’’ dedi.

Sror, İsrail televizyon kanalı Channel 12’ye verdiği demeçte, "Bütünün Kusuru" adlı ödevini tamamlamak için arkadaşlarından Lego satın aldığını açıkladı.

Sror, duvarı kaplamaya başlamasının ilk gününden sonra Facebook'ta, "Bu hayatımda geçirdiğim en tatmin edici günlerden biriydi" diye yazdı. Yanıma gelen ve sonsuz iltifatlarda bulunan herkese teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel