20 Haziran 2021 Pazar 00:47
Mett Hotel
Mett Hotel

Fransa´da Holokost inkârcısına, Yahudilere yönelik tehditlerinden dolayı 5 yıl hapis cezası

Dünya 1168 görüntüleme
9 Haziran 2021 Çarşamba

Fransa'da bir mahkeme, ülkenin önde gelen Yahudi isimlerinden bazılarının öldürülmesi çağrısında bulunduğu videolarını yayınlayan bir blogger'ı beş yıl hapis cezasına mahkûm etti.

Terörizmi destekleme ve ölüm tehdidinde bulunma suçlarından dolayı verilen ceza, Fransa'da son yıllarda bu tür suçlara karşı verilen en ağır cezalardan biri oldu.

Geçtiğimiz perşembe günü, Fransa'nın merkezindeki Vichy yakınlarındaki bir kasabada olan Cusset mahkemesi, iki tanınmış Yahudi avukat olan Gilles William Golnadel ve Alain Jakubowitz ile gazeteci Elisabeth Levy'e ölüm tehditleri gönderen 53 yaşındaki Ahmed Moualek'i suçlu bularak ve cezasına karar verdi.

Ahmed Moualek, on yıl önce, Holokost inkarcısı olarak bilinen komedyen Dieudonne M'bala M'bala ve gazeteci yazar Alain Soral ile birlikte -artık dağılmış olan- Anti-Siyonist Partinin kurucuları arasındaydı.

Moualek, 2015 yılında Fransa'nın başkenti Paris'teki Hyper Cacher adlı Yahudi marketinde rehin alınan dört Yahudi'nin öldürülmesi olayının 2019 yılındaki yıldönümünde, ‘pis Yahudiler’e hitap ettiği bir video yayınlamıştı. Yayınlanan videoda Moualek hitap ettiği kişilere, “Biliyorsun ki Holokost’un varlığı beni mutlu ediyor ama trende olmadığın için üzgünüm” demişti.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR