27 Kasım 2021 Cumartesi 12:21

Sanatta kısa kısa

Tuna SAYLAĞ Sanat 1920 görüntüleme
9 Haziran 2021 Çarşamba

Arter’de çevrimiçi buluşmalar devam ediyor

Arter’in, katılımcılarını sanat etrafında düşünmeye ve yapıtları kendi hayat deneyimleriyle ilişkilendirerek yorumlamaya teşvik eden çevrimiçi rehberli turları, haziran ayında da devam ediyor. Büyük ilgi gören turlarda sergi rehberleri, farklı temalar etrafında bir araya getirdikleri eser seçkilerini katılımcıların yorumuna açıyor. Ücretsiz olarak düzenlenen çevrimiçi rehberli turlar 14, 21 ve 28 Haziran pazartesi günleri 19.00-20.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Diyalog ve tartışmaya daha fazla zaman tanımak amacıyla sınırlı sayıda katılımcıyla düzenlenen çevrimiçi turlara katılmak için etkinlik tarihinden önce turlar@arter.org.tr adresine e-posta göndererek kayıt yaptırmak gerekiyor.

19. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali başlıyor

19. Uluslararası Filmmor Kadın Filmleri Festivali, 19-29 Haziran tarihleri arasında www.filmmoronline.org adresinde çevrimiçi olarak yapılacak. Festivalde film gösterimlerinin yanı sıra Kadınların Sineması, Bedenimiz Bizimdir, Kendine Ait Bir Cüzdan, Gökkuşağının Altında, Yerel Siyaset Yerinden Sinema, 65+ Candır ve Feminist Bellek bölümlerinde, onlarca ülkeden 47 film, yeryüzü şifacıları, canlandıran kadınlar, kurgucu kadınlar gibi çevrimiçi panel, söyleşi ve buluşmalar var.

Tüm film ve etkinlikler www.filmmoronline.org adresinden kayıt yaptırarak İngilizce-Türkçe altyazı-çeviri ile ücretsiz olarak izlenebilecek. Festivalin yine online olarak yapılacak kapanışında 2020 yılının Altın Bamya Ödülleri de açıklanacak.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental