24 Temmuz 2021 Cumartesi 06:35
Radisson

BAE ve Bahreyn yeni İsrail hükümetini tebrik etti

BAE ve Bahreyn yeni kurulan İsrail hükümeti için tebrik mesajı yayınladı.

Dünya 837 görüntüleme
15 Haziran 2021 Salı

Körfez ülkeleri, Binyamin Netanyahu ve Trump yönetimi tarafından yapılan tarihi normalleşme anlaşmalarının liderlik değişikliğinden sonra da gelişeceğini belirtti.

BAE Dışişleri Bakanlığı'nın Twitter hesabından paylaşılan mesajda, "BAE, yeni İsrail hükümetinin kurulmasından ötürü Başbakan Naftali Bennett ve Dışişleri Bakanı Yeş Atid Başkanı Yair Lapid'i tebrik ediyor. Bölgesel barışı ilerletmek, hoşgörü ve birlikte yaşamayı güçlendirmek, teknoloji, ticaret ve yatırımda yeni bir işbirliği çağına başlamak için birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Bahreyn Krallığı Başbakanı Salman bin Hamed bin İsa el-Halife, İsrail Başbakan Naftali Bennett’i ve İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid'i yeni hükümetin kurulmasından dolayı tebrik eden bir bildiri yayınladı.

Salman bildiride, yeni kurulan hükümetin Ortadoğu’da ve dünyada kalkınmayı, istikrarı ve barışı artırması yönünde samimi dileklerini iletti.

Kan Kamu Yayın Kuruluşu, İsrail, ABD, BAE ve Bahreyn’in eylül ayında İbrahim Anlaşmalarının imzalanmasının yıldönümünü kutlamak için görüşmeler yaptığını bildirdi.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel