27 Kasım 2021 Cumartesi 11:41

İsrail, Filistinlilere 1,2 milyon doz COVID-19 aşısı verecek

Başbakan Naftali Bennett´in ofisinden cuma günü yapılan açıklamada, İsrail´in aşı kampanyasında yardımcı olmak için 1,2 milyon Pfizer-BioNTech aşısını Filistinlilere vermeyi planladığı belirtildi.

Dünya 1419 görüntüleme
18 Haziran 2021 Cuma

İsrail'in yeni başbakanı Naftali Bennett ve savunma- sağlık bakanlıklarının ortak açıklamasına göre Filistin Yönetimi ile COVID-19 aşısı için imzalar atıldı.

Anlaşma doğrultusunda kullanım süresi dolmasına az kalan yaklaşık 1,2 milyon doz BioNTech- Pfizer aşısı Filistin'e yollanacak. Açıklamaya göre dozlar İsrail'in halihazırdaki stoku ihtiyaçları karşıladığı için gönderiliyor. Gönderim tarihi ise henüz belli değil. 

Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan bir kaynak da anlaşmayı doğruladı ve Filistin'e ağustos ya da eylül ayında Pfizer- BioNTech aşılarının ulaşmasının beklendiğini belirtti. İsrail açıklamasına göre ise eylülde ya da ekimde gelecek dozlar İsrail'e aktarılabilir. 

İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid Twitter ‘dan yaptığı paylaşımda, ‘‘İsrail bugün 1,2 milyon doz Pfizer aşısını Filistin Yönetimine hibe etti. Bölgedeki insanların yararına işbirliği yapmanın etkili yollarını bulmaya devam edeceğiz’’ dedi.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental