24 Ekim 2021 Pazar 05:21
Op Dr Mücteba Gündüz

İran: ´´7 bin kilometre uçabilen dronlara sahibiz´´

İran Devrim Muhafızları´nın başkomutanı Hüseyin Selâmi pazar günü yaptığı açıklamada, 7 bin kilometre menzilli insansız hava araçlarına sahip olduklarını iddia etti.

Dünya 1421 görüntüleme
28 Haziran 2021 Pazartesi

Hüseyin Selâmi, İran İslam Cumhuriyeti Haber Ajansı IRNA’ye yaptığı açıklamada, "7 bin kilometre insansız hava araçlarımız (drone) var. Uçabilir ve planladıkları her yere inebilirler. Dronelarımız İsrail’in ötesine ulaşabiliyor’’ ifadelerini kullandı. 

ABD ve İsrail’in haziran başında, İran’ın bölgedeki Şii milisleri ve terör örgütlerini silahlandırmasına karşı işbirliği yaptıkları bildirildi. Tel Aviv merkezli haber sitesi Walla, iki ülkenin ulusal güvenlik danışmanları tarafından nisan ayında yapılan bir anlaşmaya dayanarak, İsrail ve diğer ABD müttefiklerine yönelik İran droneları ve hassas güdümlü füzelerden kaynaklanan tehditle ilgilenen kurumlar ilk kez üç hafta önce toplandı. 

Walla geçen hafta, ABD'nin İran’ın bölgeye yönelttiği tehdide karşı koymak amacıyla İsrail ve birkaç Ortadoğu ülkesiyle askeri koordinasyonunu artırdığını bildirdi. 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel