24 Ekim 2021 Pazar 06:42
Op Dr Mücteba Gündüz

Biden´dan Rivlin´e: "İran asla benim gözetimimde nükleer silah sahibi olamayacak"

İsrail´de 2 Haziran´da yapılan devlet başkanlığı seçiminin ardından 9 Temmuz´da görevini Isaac Herzog´a bırakacak Reuven Rivlin, görev süresinin bitiminin öncesinde ABD Başkanı Joe Biden ile bir araya geldi.

Dünya 919 görüntüleme
29 Haziran 2021 Salı

Pazartesi günü İsrail Devlet Başkanı Reuven Rivlin ile yaptığı görüşmede Joe Biden, "Görevde kaldığım sürece İran asla nükleer silaha sahip olamayacak" dedi.

Biden, Suriye ve Irak'taki İran destekli milislere yönelik hava saldırılarına da değindi: "Pazar gecesi, Irak'taki ABD personeline yönelik saldırılara yanıt olarak İran destekli milis gruplarının kullandığı bölgeleri hedef alan hava saldırılarını yönettim" dedi.

Basına kapalı olarak yapılan görüşme öncesindeki ortak basın toplantısında konuşan Biden, "ABD Başkanı olarak, İsrail'e verdiğimiz taahhüt kesindir. Her zaman söylediğim gibi, bir İsrail olmasaydı biz bir tane icat ederdik.

Ekibim ve ben bu ayın başlarında göreve başlayan İsrail hükümetiyle yakın bir şekilde çalışıyoruz. Başbakan Bennett'i çok yakında Beyaz Saray'da ağırlamayı dört gözle bekliyorum" ifadelerini kullandı.

Rivlin pazartesi günü ayrıca BAE'nin ABD Büyükelçisi Yousef Al Otaibi ile bir araya geldi. Rivlin salı sabahı Twitter’da yaptığı paylaşımda İbrahim Anlaşmalarındaki ‘kilit rolü’ için Otaibi’ye teşekkür etti.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel