19 Ocak 2022 Çarşamba 17:02
DELFIN DEKORASYON
DELFIN DEKORASYON

İsrail´de yeni Devlet Başkanı Herzog´a yemin töreninde NFT hediyesi

İsrail´in yeni Devlet Başkanı Isaac Herzog´a yemin töreninde, 1983-1993 yıllarında görev yapan ülkenin 6. Devlet Başkanı olan babası Haim Herzog´un imzalı yemininin dijital kopyası NFT olarak hediye edildi.

Dünya 1398 görüntüleme
9 Temmuz 2021 Cuma

Haim Herzog tarafından imzalanan görev yemininin meclis arşivlerinden alınarak NFT'ye dönüştürülmesi İsrail meclisi Knesset'in Teknoloji ve Bilgi İşlem Birimi tarafından gerçekleştirildi. 

Knesset tarafından yapılan açıklamada, "NFT'nin küresel yükselişi baz alındığında, devlet başkanına verilen NFT'nin milyonlarca dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor" denildi. Herzog'un 'NFT jestinden gözle görülür şekilde etkilendiği' belirtildi.

Knesset’te düzenlenen yemin törenine eski Devlet Başkanı Reuven Rivlin, Başbakan Naftali Bennett'in yanı sıra milletvekilleri ve davetliler katıldı.

Törende meclise hitap eden Rivlin, Yahudilerin ve Filistinlilerin bölgede birlikte yaşamayı başaracağına inandığını söyleyerek, "Çocuklarımızın başka bir geleceğe sahip olmalarına izin vermek için güvenimizi artırmalıyız" ifadelerini kullandı.

Rivlin'in konuşmasının ardından Isaac Herzog yemin ederek resmen göreve başladı.

İsrail'de 7 yıllığına seçilen devlet başkanı, geniş yetkilerle donatılmış olan Başbakan'ın aksine sınırlı yetkilere sahip ve sembolik. Devlet başkanının yetkileri, mahkumları affetmek, büyükelçilerin güven mektuplarını onaylamak ve hükümetleri kurmak için temsilciler atamakla sınırlı.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental